Paralympijský magazín

Vrzalová vyhrála ve Stockholmu 1500 metrů a je čtvrtá v Evropě

Mílařka Simona Vrzalová vyhrála na mítinku ve Stockholmu závod na 1500 metrů a časem 4:10,25 minuty se na 21 setin přiblížila k halovému osobnímu rekordu. Třicetiletá vítkovická běžkyně zvítězila s více než třísekundovým náskokem před Axumawit Embayeovou z Etiopie, halovou vicemistryní světa z roku 2014.

Simona Vrzalová
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Vrzalová, pátá žena z loňského mistrovství Evropy, se při druhém startu v sezoně na své hlavní trati zlepšila oproti lednovému času z Bratislavy o více než pět sekund a suverénně překonala i přísnější limit českého svazu pro účast na halovém mistrovství Evropy v Glasgow.

Zařadila se také na deváté místo v letošních světových tabulkách a čtvrté v evropských. Rychleji běžela v hale jen před dvěma lety v Ostravě.

Romana Maláčová obsadila třetí místo mezi tyčkařkami výkonem 430 cm, Dominik Záleský byl pátý na šedesátce za 6,77.