Následuje
SP Francie

Veselý má po přípravě radost: Díky zranění zlepšuji techniku

Praha – Oštěpař Vítězslav Veselý házel na Kanárských ostrovech kameny na pláži, připravoval se pilně na novou sezonu a také přišel na to, jak zacházet se svým kolenem, které ho trápí už rok a půl. Vrátil se proto s dobrou náladou, oproti minulému roku prý má natrénováno o 300 procent víc. "Takže bych měl hodit o tři sta procent dál," usmíval se po návratu.

Oštěpař Vítězslav Veselý
zdroj: AP (ČTK) autor: Matt Dunham

Loni ho nedlouho před mistrovstvím světa začal kloub hodně bolet. Snížil tréninkové dávky a s tejpy dokonce vyhrál mistrovství světa v Moskvě. Pak ale odpočinek nepomohl a Veselému koleno dělalo problémy až do jara. A dokonce na letošním prvním podzimním soustředění ve Špindlerově Mlýně mu dělalo potíže, hodně opuchalo.

"Pak jsem ale zjistil, jak na to," uvedl Veselý. Stahuje se mu tam totiž povázka na zevní hlavě čtyřhlavého stehenního svalu. "Masér se na tom dost nadře, když to na tréninku přetáhnu. Když na mě pracuje, bolí to, ale celá noha sílí a dělá to menší a menší problémy. Ještě úplně nedivočím, vážím hodně, co dělat, abych se jedním tréninkem neodrovnal," popisoval oštěpař.

Zatímco před minulou sezonou nemohl moc trénovat, letos si změnu k lepšímu užívá. "Baví mě, když mohu být hodně unavený, připomínám si, jaké to bylo. Jsem psychicky odpočatější, takže se víc těším na tu dřinu," řekl. Ale v jednatřiceti letech už má rozum, než aby si zase zničil zdraví. "Člověk se už víc zná, mohu pracovat na mezerách, které jsem předtím neviděl," prohlásil. "Díky zranění zlepšuji techniku. Když budou nohy dobře fungovat, může to být solidní," pravil.

I proto už začal házet. Oštěpem jen dvakrát, hlavně ale kameny. "Jezdili jsme tam na kole, nasbírali šutry a házeli. To je pro oštěpaře dobré," popisoval svěřenec Jana Železného. "Jsou tam mraky šutrů všelijakých velikostí. Vytyčíme si terč a trefujeme se. Do dálky moc ne, to ničí rameno. Takže vždycky odjíždím z Kanárů a jsem rád, že nebudu čtrnáct dní házet," usmíval se.

Od února do dubna v Africe

Nyní do sebe bude házet prý maximálně tak dobroty při vánočních svátcích. "Týrat se nebudu. Dám si, nemám s tím problém," usmíval se. "Ale lepší je se krotit kvůli tomu kolenu. Když budu lehčí, tak to koleno také bude rozumnější," vysvětloval. Režim bude mít volnější, ale na trénink se úplně nevykašle. "Budu chodit trošku posilovat nohy, když už jsem vydržel ty Kanáry, ať mám dobrý základ," uvedl s tím, že mu nedělá potíže ani Achillova šlacha, která ho také loni bolela.

Na začátku února odjede podobně jako v minulém roce do jihoafrického Potchefstroomu, tři měsíce bude trénovat v teple. "Budeme tam do konce dubna. Už se těším. Někomu se to moc nezdá, ale je to fajn. Nemusím řešit nic jiného, jen jídlo a přípravu," vysvětlil. A to je právě důvod, kvůli němuž odešla ze skupiny Barbora Špotáková. "Jedeme dál, nedá se nic dělat, potkávali jsme se na Kanárech, docela jí to házelo a vypadala spokojeně," prozradil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy