Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Veleba vyhrál na Czech Indoor Gala šedesátku, uspěli i Jiranová a Němejc

Sprinter Jan Veleba na šedesátce, Tomáš Němejc v běhu na 200 metrů a překážkářka Helena Jiranová se postarali o české výhry na Czech Indoor Gala v Ostravě. Na halovém mezinárodním mítinku se naopak neprosadil koulař Tomáš Staněk, který se svým nejhorším výkonem sezony 20,11 skončil čtvrtý.

Je nám líto, video expirovalo.
Veleba si na šedesátce v Ostravě vyrovnal osobní rekord

Jiranová si na krátkých překážkách vylepšila osobní rekord na 8,03 sekundy. Necelé dva týdny staré maximum z Jablonce si vylepšila o čtyři setiny.

"Já jsem moc nadšená. Teď moc nemám slov. Probereme to s trenérem, co ještě vylepšit, aby to bylo pod osm. Je to ještě dost práce," uvedla na svazovém facebookovém profilu.

Veleba si v 35 letech vyrovnal osobní rekord v nejkratším sprintu a nechal za sebou dvojici britských soupeřů.

"Jsem strašně šťastný, běželo se mi skvěle. Jsem rád, že jsem tady mohl poprvé vyhrát. Vyrovnal jsem si osobák. Je vidět, že na to pořád ještě mám," radoval se v rozhovoru pro Českou televizi.

Od limitu pro účast na březnovém halovém mistrovství světa ho dělí dvě setiny. "To bych taky rád věděl, kde je ubrat. Běh byl z mého pohledu skoro dokonalý," přemítal.

Na dvoustovce, která v hlavním programu ostravského halového mítinku nebývá často, se z vítězství v B běhu i celkově radoval Němejc. Výkonem 20,87 sekundy překonal rekord mítinku.

Daleko měl k vítězství úřadující halový mistr Evropy Staněk, který v prvním pokusu zapsal 20,11 metru a dál už se nedostal. Zůstal tak více než metr za svým sezonním maximem.

Soutěž vyhrál Staňkův předchůdce na halovém evropském trůnu Michal Haratyk z Polska. Stačilo mu k tomu 20,79 metru, což byl výkon, který Staněk při všech třech předchozích letošních startech v hale překonal.

Skvělou čtvrtku předvedla Polka Anna Kielbasiňská, která si vylepšila osobní rekord o nevídaných 82 setin a výkonem 51,10 se stala také novou polskou rekordmankou.

O 24 setin překonala národní maximum slavnější krajanky Justyny Šwieté-Erseticové, úřadující halové vicemistryně Evropy. Rychle rozběhnutý závod nesedl Ladě Vondrové. Obsadila pátou příčku s výkonem 52,31.

Dramatický průběh měla soutěž dálkařů. Favorizovaný Miltiadis Tentoglu splnil slib a překonal vlastní rekord mítinku. V páté sérii ho skokem dlouhým 815 centimetrů vylepšil o čtrnáct centimetrů.

Na třetí ostravské vítězství mu to ale nestačilo. Stříbrný medailista z HME Švéd Thobias Montler ho závěrečným pokusem o šest centimetrů přeskočil. Český rekordman Radek Juška obsadil pátou příčku za 782 centimetrů.

Nejlepší životní výkon v hale předvedla tyčkařka Amálie Švábíková. Překonala 451 centimetrů, čímž si maximum pod střechou z roku 2017 vylepšila o jedenáct centimetrů.

Pod širým nebem má osobní maximum 455 centimetrů. V Ostravě jí to stačilo na čtvrtou příčku. Zvítězila Běloruska Iryna Žuková v rekordu mítinku 471 centimetrů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články