Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Vadlejch vstoupil vítězně do olympijské sezony, v Jihoafrické republice hodil 87 metrů

První závod, první vítězství. Oštěpař Jakub Vadlejch vstoupil do olympijské sezony triumfem na mítinku v Potchefstroomu. Bronzový medailista z mistrovství světa a šampion atletické Diamantové ligy z minulé sezony hodil v Jihoafrické republice rovných 87 metrů.

Jakub Vadlejch
zdroj: Reuters

Na soustředění v JAR jen jednou v kariéře předvedl lepší výkon, když loni zapsal 88,38 metru. To ale závodil o měsíc později.

"Čistě statisticky je to můj druhý nejlepší závod v Jihoafrické republice. Na tak brzký start sezony jsem se cítil moc dobře a závod ukázal, že letošní rok s dvěma vrcholy bude určitě stát za to," uvedl aktuálně nejlepší český atlet, který bude v Paříži obhajovat olympijské stříbro z Tokia. Předtím by měl závodit mimo jiné i na červnovém mistrovství Evropy v Římě.

V letošních světových tabulkách se v samém úvodu sezony zařadil na druhé místo hned za německého mladíka Maxe Dehninga, jenž v únoru šokoval hodem 90,20. Další start Vadlejch plánuje na úvodní mítink Diamantové ligy, který se uskuteční 10. května v Dauhá. Tam se mu tradičně daří, loni i předloni skončil druhý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články