Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

V Poděbradech zvítězili Garcíaová Léonová s Karlströmem v rekordech mítinku

V novém rekordu mítinku si pro prvenství v Poděbradech došel v čase 1:18:22 hodiny Švéd Perseus Karlström, ženský stanovila výsledkem 1:27:08 hodiny Kimberly Garcíaová Léonová z Peru. Osobní maximum 1:23:38 a 21. místo připsal Vít Hlaváč, čímž získal i titul mistra ČR. Ženský ovládla dle očekávání Eliška Martínková, a to i přes podprůměrný výkon 1:40:25 a celkovou 41. příčku.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih závodu chodců v Poděbradech

Karlström vyhrál mezinárodní chodecký mítink v Poděbradech počtvrté. Nastoupil v polovině závodu a náskok před soupeři postupně navyšoval. Kanaďan Evan Dunfee na něj nakonec ztratil 19 sekund. Švédův dnešní výkon byl o 32 sekund lepší než rekord závodu, jehož byl spoludržitelem společně s Brazilcem Caioem Bonfinem. Ten dnes došel třetí v čase 1:18:50.

Hlaváč si o více než dvě minuty vylepšil čerstvý osobní rekord z březnového závodu v Dudincích. "Zkusil jsem to odvážně a pokusil jsem se ukázat aspoň dominantní český výkon," přiblížil v cíli svou strategii. Hlavní motivací pro něj bylo nominovat se na mistrovství světa chodeckých týmů, které se uskuteční za dva týdny v Turecku. Tam by měl závodit ve štafetě smíšených párů, které si střídavě rozdělí maratonskou trať na čtyři díly. To bude premiérová chodecká disciplína pro olympijské hry v Paříži.

O kvalifikaci do olympijského závodu by společně s Hlaváčem měla v Turecku bojovat česká ženská jednička Eliška Martínková. Ta dnes měla daleko k osobnímu rekordu z lednového závodu v turecké Antalyi, kde se na osm sekund přiblížila hranici 90 minut. Tentokrát byla o více než deset minut pomalejší. "Šla jsem do závodu s velkými očekáváními. Fyzicky určitě připravená jsem a doufala jsem, že to tady prodám. Nestalo se. Výkon hodnotím velmi špatně, jsem velmi zklamaná," uvedla.

Hned první start ve středočeském lázeňském městě proměnila ve vítězství dvojnásobná mistryně světa z Eugene 2022 Garcíaová Léonová. V letním počasí zaútočila na šestnáctém kilometru a nakonec porazila o 13 sekund Glendu Morejónovou z Ekvádoru. O dalších šest sekund zpět byla Italka Antonella Palmisanová, která přišla o svůj traťový rekord z roku 2021. Garcíaová Léonová ho dnes překonala o 34 sekund.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články