Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Ultramaratonec Brunner běžel pro zlatavou roli toaletního papíru dva dny, leč neuspěl

V časech koronavirových se dají dělat různé bláznivé věci. Ultramaratonec Radek Brunner předvedl jedinečný výkon, když skončil druhý ve virtuálním běžeckém závodu Quarantine Backyard Ultra, kterého se zúčastnilo 2411 odvážlivců z celého světa. Ti museli na pásu nebo uzavřeném okruhu v okolí domova urazit každou hodinu 6,7 kilometru. Hlavní trofejí byla zlatavá role toaletního papíru.

Radek Brunner
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

Akci zorganizoval pár z kanadského Calgary pod hlavičkou společnosti Personal Peak, která se zaměřuje na všestrannou běžeckou přípravu vytrvalců. Závodníci běželi dnem i nocí. Odstartovali na začátku hodiny, urazili požadovanou vzdálenost a pak mohli odpočívat. Začali v sobotu odpoledne středoevropského letního času a po 46 hodinách, tedy takřka dvou dnech, zbyli z více než dvou tisíc závodníků poslední dva.

Čtyřnásobný medailista ze Spartathlonu Brunner a pětačtyřicetiletý Američan Michael Wardian zůstali v pohybu hluboko do další noci. A nakonec rozhodlo Brunnerovo drobné porušení pravidel. Na startu 63. kola stál na pásu, ale nezačal se pohybovat okamžitě, jakmile zazněl zvonec ohlašující start další hodiny. Zpoždění necelých dvou minut ho ze závodu vyřadilo, i když pak běžel dál.

Rozhodnutí o ukončení závodu nebylo jednoduché ani pro pořadatele. "Je pro mě velmi obtížné to říct, nechci to říct, ale v pravidlech máme jasně dané, že se musí opustit startovní prostor a vydat se na trať. Takže teď musíme ten závod ukončit, což opravdu nechceme udělat," popisoval se slzami v očích Travis Schiller-Brown.

Tohle rozhodnutí přišlo po několika minutách 63. kola a Wardianovi stačilo tuto hodinu dokončit a splnit požadovanou vzdálenost. Díky tomu dostane netradiční trofej - roli toaletního papíru ve zlaté barvě na dřevěné desce. Pořadatelé se zřejmě inspirovali tím, že právě toaletní papír lidé v některých zemích kvůli současné koronavirové krizi skupují.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články