Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
XTERRA - ME 2022 Prachatice

Tři roky jsme ho měli v hlavě, teď je tady. Orientační běžci před sebou mají domácí MS

Čekali na to dlouhé roky, někteří se i kvůli mistrovství světa přestěhovali. Nyní je šampionát konečně tady. Orientační běžci budou od soboty na Kokořínsku a v Jizerských horách bojovat o cenné kovy. Šance českého výběru a specifika šampionátu představili šéftrenér Jan Šedivý a reprezentantka Denisa Kosová. Přímé přenosy odvysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Vojtěch Král
zdroj: ČTK/Deml Ondřej

Právě Kosová se s Vojtěchem Králem přestěhovali před několika lety do Turnova, Miloš Nykodým zase kvůli možnostem tréninku přesídlil z Brna do Liberce. I když na samotných tratích pro mistrovství světa reprezentanti závodit nemohou, je pro ně důležitá možnost zvykat si na specifické terény.

"Terénem jsme si docela jistí. Určitou výhodu máme, ostatní závodníci to nemají tak pod kůží, nicméně ve velkém sem dojížděli trénovat a handicap dohnali," připouští nicméně Kosová, kterou diváci uvidí na krátké a klasické trati a také ve štafetách. "Když se podíváme na mapu, tak lépe vidíme volby stopy v terénu," dodává česká reprezentantka. 

Šampionát bude rozšířený, kvůli zrušení loňského MS se totiž poběží i dvě městské sprinterské disciplíny. "Očekáváme to hodně, máme to tři roky v hlavě. Jde o završení tréninkové etapy a těšíme se moc," říká Šedivý, který do svého reprezentačního výběru zařadil šest mužů a pět žen. "Pro mnoho to bude vyvrcholení jejich kariér," dodává Šedivý, který je sám mistrem světa ze štafet před devíti lety.

Je nám líto, video expirovalo.
Téma SZ: MS orientačních běžců v Česku

"Na medaili mají, doufám, šanci všichni. Je to velice zkušený tým, většina má na MS už několik startů a je jim kolem třiceti let. Skladba týmu je dobrá a hodně mu věřím," říká Šedivý. "Je to trochu větší tlak, myslela jsem, že to bude jednodušší, ale není," míní Kosová před domácím MS. "Musím to ustát v hlavě a nedělat chyby, to bude klíčové," dodává.

Vedle klasických a zkušených opor jako ona, Král či Nykodým budou startovat i mladší, například Tomáš Křivda a navzdory věku již poměrně ostřílená Tereza Janošíková, oba ročníky 1999. Jak se českému týmu bude dařit, se diváci až v počtu dvou tisíc mohou přesvědčit na místě, nebo od obrazovek ČT sport a webu ctsport.cz.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články