Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Tradice se mění. Kladivářky na Zlaté tretře doprovodí diskaři i s mistrem světa

Zlatá tretra začíná tradičním předprogramem. Letos však dojde k drobné změně, místo kladivářů se utkají diskaři. A účast bude špičková. Přijede mimo jiné úřadující mistr světa Andrius Gudžius z Litvy.

Andrius Gudžius
zdroj: Reuters

Gudžius si ve finále mistrovství světa v Londýně vylepšil osobní rekord na 69,21 metru. Mohl by tak zaútočit na rekord mítinku z roku 1983, který drží výkonem 68,06 Kubánec Luís Delís. Vedle sedmadvacetiletého Litevce, který loni vyhrál i Diamantovou ligu, bude závodit také jamajský diskař Fedrick Dacres. Ten nedávno vyhrál Hry Commonwealthu a na loňském MS skončil sedmý.

Tradičně se v předprogramu uskuteční soutěž kladivářek. Podesáté na Zlatou tretru dorazí královna této disciplíny Anita Wlodarczyková z Polska. Světová rekordmanka, dvojnásobná olympijská vítězka a trojnásobná mistryně světa vyhrála 42 závodů za sebou.

Naposledy prohrála právě v Ostravě v roce 2014 s Němkou Betty Heidlerovou. "V Ostravě se cítím jako doma. Kladivo žen je na památku Kamily Skolimowské, vždy přijdou i moji rodiče. Zatím jde příprava výborně, tak bych ráda divákům připravila pěkný dárek v podobě výjimečného výsledku," uvedla Wlodarczyková.

Zlatá tretra po dlouhé době bude bez největší hvězdy posledních let Usaina Bolta, který ukončil kariéru. Start potvrdilo sedm mistrů světa z Londýna a špičkoví čeští atleti, jako jsou oštěpaři Jakub Vadlejch a Petr Frydrych, koulař Tomáš Staněk nebo čtvrtkař Pavel Maslák. Zlatá tretra se koná ve středu 13. června.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy