Toul si v Banské Bystrici doběhl pro evropský juniorský titul

Filip Toul potvrdil roli favorita a na mistrovství Evropy do 18 let si v závodě na 1500 metrů doběhl pro šampionský titul. V Banské Bystrici porazil ve finiši Srba Aldina Čatoviče o 37 setin sekundy. V běhu na 2000 metrů překážek skončila druhá Ema Berková.

Toul si na ME do 18 let doběhl pro evropský juniorský titul

Toul nastupoval do finále jako lídr letošních evropských tabulek. Po kilometru zachytil Čatovičův nástup a 200 metrů před cílem šel do čela. První českou medaili na šampionátu vybojoval v čase 3:54,77.

"Bylo to přesně tak, jak jsem si naplánoval. Zpočátku raději zezadu a nejpozději 300 metrů před cílem za to vzít. A vyšlo to," radoval se šestnáctiletý českobudějovický běžec na webu atletického svazu.

Toulův osobní rekord z červnového Odložilova memoriálu v Praze má hodnotu 3:40,98. V neděli ho v Banské Bystrici čeká ještě finálový závod na 3000 metrů, i v tom má medailové ambice.

Berková získala stříbro v osobním rekordu 6:34,63. Nestačila jen na Norku Astrid Cecilii Berntsenovou, která byla rychlejší o více než dvě sekundy.