Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Tebogo překonal na MSJ rekord a slavil jako Bolt. Nechtěl jsem nikoho pohoršit, omlouval se

Ve své věkové kategorii nemá konkurenci a botswanský sprinter Letsile Tebogo to naplno potvrdil také na juniorském mistrovství světa v Cali. V běhu na 100 metrů opět vylepšil světový rekord, a to si v závěru mohl dovolit oslavu po vzoru legendárního Usaina Bolta. Za svoje chování se ale po závodě omluvil, jelikož jeho čas mohl být výrazně lepší.

Je nám líto, video expirovalo.
Tebogo si dovolil hodně. Kdy se potká s Boltem?

Devatenáctiletý Tebogo zvítězil časem 9,91. O tři desetiny překonal vlastní maximum, které zaznamenal v rozbězích na nedávném seniorském šampionátu v Eugene.

Díky velkému náskoku si navíc mohl dovolit vypustit posledních dvacet metrů a předčasně začít slavit. Tebogo přiznal, že ho inspiroval osminásobný olympijský šampion Bolt, jenž podobně oslavil triumf na olympijských hrách v roce 2008.

"Mrzí mě, jestli to někoho pohoršilo," řekl Tobogo. "Ale chtěl jsem, aby si lidé doma závod užili, a také jsem chtěl připomenout, co udělal Usain Bolt, protože je to můj vzor," dodal.

Tebogo je také přesvědčený, že mohl zaběhnout čas 9,8 sekundy, kdyby nevypustil závěr. "Čekají mě další závody, takže jsem nechtěl jít na doraz. Ale tohle je v juniorech můj rok a chci tady nechat rekord pro další generace k překonání," prohlásil.

O zatím nejlepší výsledek české výpravy v Kolumbii se postarala koulařka Katrin Brzyszkowská. Výkon 15,06 metru jí vynesl sedmé místo, vyhrála obhájkyně Miné de Klerková z JAR (17,17).

Do boje o medaile prošla i smíšená štafeta na 4x400 metrů. Kvarteto Milan Ščibráni, Anna Cagašová, Ondřej Veselý a finišující Veronika Šímová se oproti rozběhu o 27 setin sekundy zlepšilo, stačilo to ale jen na osmé místo. V rekordu šampionátu zvítězili Američani.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články