Následuje
Hory horem pádem

Svoboda vylepšil český rekord, blýskl se i Holuša

Karlsruhe (Německo) – Český atlet Petr Svoboda překonal na halovém atletickém mítinku v Karlsruhe národní rekord v běhu na 60 metrů překážek. Ve finále zvítězil časem 7,50 sekundy a svůj rekord z loňského roku z Düsseldorfu zlepšil o pět setin. V letošních světových tabulkách je prozatím druhý. Blýskl se také Jakub Holuša, jenž byl druhý na osmistovce ve skvělém čase 1:46,09 minuty, který je historicky nejlepším českým výkonem na dvousetmetrovém oválu.

Atlet Petr Svoboda
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Před týdnem Svoboda při svém premiérovém startu v halové sezoně zaostal v Jablonci za rekordem o jedinou setinu, nicméně s přehledem splnil limit pro start na halovém mistrovství světa v Dauhá. Dnes svůj rekordní čas 7,55 vyrovnal už v rozběhu, ve finále pak ubral dalších pět setin.

Pětadvacetiletý svěřenec svého jmenovce Ludvíka Svobody se díky jabloneckému výkonu dostal do čela letošních světových tabulek, v pátek ho však v New Yorku sesadil z prvního místa Američan Terrence Trammell. Za tím nyní bronzový medailista z loňského halového ME a finalista světového šampionátu v Berlíně zaostává o jedinou setinu sekundy.

I jednadvacetiletý talent Holuša má skvělou formu. Limit na halové MS už splnil a dnes si vylepšil o 87 setin osobní rekord. Prohrál jen s olympijským vítězem z Atén Rusem Jurijem Borzakovským a zařadil se za Romana Oravce na druhé místo českých halových tabulek. Oravec ale svůj výkon 1:45,97 běžel v hale na třísetmetrovém oválu. Holuša si vylepšil o šest setin i absolutní rekord. Pod širým nebem běželi v historii rychleji pouze čtyři čeští půlkaři.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy