Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Svoboda stále nemůže běhat, snahu o OH vzdal

Praha - Halový mistr Evropy v běhu na 60 metrů překážek Petr Svoboda se kvůli vleklým potížím s achilovkou vzdal nadějí na start na olympijských hrách v Londýně. Zranění mu nedovolilo závodit už přes rok a sedmadvacetiletý atlet stále nemůže pořádně trénovat. Nepomohla mu ani operace.

Petr Svoboda
zdroj: ČT4

"Od operace už jsou to čtyři měsíce, lidi po takové době už normálně běhají, ale já mám problém s klusáním i při chůzi. Úpon patní kosti je pořád zduřelý," řekl Svoboda deníku Právo. "Ani v olympijském roce nechci riskovat a radši se dám dohromady na halovou sezonu. Když budu fit, třeba na konci září vyběhnu," prohlásil.

"Poslední vyšetření ukázalo, že operovaná strana je ok, ale jak jsem asi zatěžoval víc tu vnější stranu, mám zánět na celém úponu, který se dostává do kosti," řekl ke svým přetrvávajícím potížím Svoboda, který naposledy závodil loni ve finále halového evropského šampionátu v Paříži, kde vyhrál.

Dlouho věřil, že by přesto mohl olympiádu stihnout, ale nyní už myšlenku na start v Londýně opustil. "Termín nominace byl šibeniční, i když jsem si to vnitřně nepřipouštěl a sám sebe obelhával, že to bude dobrý," uvedl semifinalista olympijských her v Pekingu.

Je nám líto, video expirovalo.
Svoboda ukončil sezonu
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy