Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Líšeň - AC Sparta Praha

Švábíková už zase skáče. V předprogramu Diamantové ligy v Curychu skončila sedmá

Amálie Švábíková skončila v předprogramu mítinku Diamantové ligy v Curychu sedmá. V soutěži překonala laťku ve výšce 451 centimetrů. V nejlepším letošním světovém výkonu roku a osobním rekordu 491 cm zvítězila čerstvá světová šampionka Nina Kennedyová. Přímý přenos hlavního závodu v Curychu sledujte ve čtvrtek od 20:00 na ČT sport Plus.

Amálie Švábíková
zdroj: Reuters

Švábíková zdolala dvě výšky, další postupná na 466 cm, jež by znamenala o centimetr vylepšení letošního venkovního maxima, byla nad síly české reprezentantky. O sedmé místo se podělila s Tinou Šutejovou ze Slovinska, za nimi skončily dvě soupeřky s nezdolanou základní výškou.

Ve Švýcarsku Švábíková startovala po návratu z mistrovství světa, kde obsadila jedenácté místo výkonem 450 cm. V budapešťské kvalifikaci se jí podařilo překonat 465.

Kennedyová o centimetr překonala výkon z Budapešti a stanovila i rekord mítinku a také nový kontinentální rekord. Američanka Katie Moonová, s kterou se v Budapešti podělila o zlatou medaili, skončila druhá výkonem o 10 cm horším.

Hlavní program mítinku je na programu ve čtvrtek a představí se v něm také bronzový medailista z MS oštěpař Jakub Vadlejch a finalista ve skoku do dálky Radek Juška.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články