Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Dukla Praha - FC Slavoj Vyšehrad

Štafeta sprinterů doběhla o dvě setiny stříbrná

Tallinn - Česká štafeta sprinterů ve složení Marcel Kadlec, Michal Desenský, Jan Jirka a Zdeněk Stromšík obsadila na mistrovství Evropy atletů do 23 let v závodu na 4 x 100 metrů druhé místo. V čase 39,39 sekundy nestačila pouze o dvě setiny na vítězné Francouze.

Český finišman Zdeněk Stromšík
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Češi už v rozběhu ukázali, že budou adepty na jednu z medailí. Výkonem 39,76 sekundy byli nejrychlejší na setinu stejně společně právě s Francouzi. V boji o medaili se dokázali zlepšit, ale na vítězství to nestačilo. Třetí skončili Rusové.

Ve finále závodu na 5000 metrů startovala stříbrná medailistka z chůze na 20 km Anežka Drahotová, která obsadila dvanácté místo v osobním rekordu 16:03,18 minuty. V boji o medaile jsou ještě dnes oštěpař Jan Kubeš, koulař Jaromír Mazgal a štafeta mužů na 4 x 400 metrů.

V boji o medaile byl ještě koulař Jaromír Mazgal, který skončil sedmý výkonem 18,78 metru a k medaili mu scházelo 30 centimetrů. Oštěpař Jan Kubeš byl devátý (73,52), sprinterská štafeta Lucie Domská, Karolína Hlavatá, Martina Hofmanová a Lucie Koudelová obsadila šesté místo a štafeta mužů na 4 x 400 metrů doběhla na čtvrtém místě i s Desenským, který dnes absolvoval obě štafety.

Česká výprava přiveze celkem čtyři medaile, sprinter Jirka má ve sbírce po bronzu na dvoustovce medaile dvě. O zbývající cenné kovy se postarali stříbrní Anežka Drahotová v chůzi na 20 km a Radek Juška v dálce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy