Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally ČR 2024

Sprinterka Thompsonová-Herahová neobhájí kvůli zranění olympijský double

Pětinásobná olympijská vítězka sprinterka Elaine Thompsonová-Herahová zmešká kvůli zranění Achillovy šlachy jamajské kvalifikační závody do Paříže. Jednatřicetiletá atletka tak přijde o šanci zopakovat dvojí olympijský trium. Thompsonová-Herahová o tom informovala na sociálních sítích.

Jamajská sprinterka Thompsonová-Herahová
zdroj: Reuters autor: Phil Noble

Thompsonová-Herahová se zranila začátkem června na Grand Prix v New Yorku a kvůli zdravotním potížím zmešká jamajskou olympijskou kvalifikaci. "Po návratu domů jsem byla odhodlaná připravit se na kvalifikaci, ale noha mi to nedovolila," uvedla sprinterka.

"Nikdy není příjemné psát takovéto zprávy, v New Yorku jsem při závodě ucítila bolest, ale stejně jsem běžela dál. A pár metrů před cílovou rovinkou jsem už věděla, že se stalo něco opravdu hodně špatného," dodala.

Thompsonová-Herahová ovládla stovku a dvoustovku na Hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 i pět let nato v Tokiu. V Japonsku navíc trojnásobná vítězka Diamantové ligy přidala zlato také se štafetou na 4x100 metrů. V ní má na kontě i stříbro z Ria.

Je nám líto, video expirovalo.
Thompsonová zaběhla v Římě nejrychlejší stovku roku

Nyní Thompsonová-Herahová doufá, že se po zranění dokáže vrátit k závodění. "Bude to dlouhá cesta, ale jsem připravená začít zase od začátku, plně se uzdravit a zase běhat. Že jsem přišla o olympiádu, je zdrcující, ale pořád je to jen sport, zdraví je přednější," prohlásila.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články