Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR a SR

Špotáková útočí na další ocenění, desítka nominovaných je již známa

Praha - Anketa Atlet roku 2014 již má desítku nominovaných, mezi kterými je favoritkou oštěpařka Barbora Špotáková. Dvojnásobná olympijská vítězka vyhrála mistrovství Evropy v Curychu, čímž završila svou sbírku medailí z velkých akcí. Výsledky hlasování budou oznámeny na slavnostním večeru v sobotu 8. listopadu. 

Zlatá oštěpařka se synem Jankem
zdroj: ČTK/AP autor: Martin Meissner

V desítce, kterou vybralo 132 trenérů, funkcionářů a novinářů, jsou podle abecedního pořadí výškař Jaroslav Bába, chodkyně a vytrvalkyně Anežka Drahotová, mílař Jakub Holuša, tyčkař Jan Kudlička, čtyřstovkař Pavel Maslák, překážkáři Denisa Rosolová a Petr Svoboda, tyčkařka Jiřina Svobodová, Špotáková a další oštěpař Vítězslav Veselý.

Šest z těchto jmen bylo v desítce i loni, zbývající čtyři atleti se do elitní společnosti vrátili. Po dvouleté absenci Svoboda, po roční pak Holuša, Rosolová a Špotáková, která se Atletem roku stala šestkrát v řadě v letech 20072012. Rekordmanem mezi nominovanými je s desátou účastí Bába, který od roku 2003 chyběl pouze dvakrát - v letech 2006 a 2012.

Adepty na stupně vítězů za Špotákovou jsou tyčkař Kudlička, který vybojoval bronzovou medaili na halovém MS v Sopotech i na ME, vicemistr Evropy Veselý či Drahotová, juniorská mistryně světa a držitelka bronzu z Curychu. Halovým mistrem světa se stal Maslák, který ale kvůli zranění vynechal letní sezonu.

Kuriozitou je konečné 17. místo Evy Vrabcové-Nývltové, reprezentantky v běhu na lyžích. Pátá žena z olympijských her v Soči v létě na dráze vybojovala domácí titul v běhu na 5000 metrů a vyhrála také šampionát v silničním běhu na trati BěchovicePraha.

Další pořadí:

11. Masná (800 m) 112 b.
12. Marcell (koule) 92
13. Klučinová (víceboj) 48
14. Sýkora (víceboj) 26
15. Mäki (5000 m) 25
16. družstvo běžkyň do vrchu (Schorná, Metelková, Preibischová, Milesová) 16
17. Vrabcová-Nývltová (5000 m a silniční běh) 9
18. E. Drahotová (chůze) 8
19. družstvo běžců do vrchu (Krupička, Pavlišta, Janů, Fejfar) 4

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články