Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA 2020

Špotáková si v Talence vylepšila osobní rekord v sedmiboji

Talence - Oštěpařka Barbora Špotáková si při ojedinělém návratu k sedmiboji posunula o sedm bodů osobní rekord, který má nyní hodnotu 5880 bodů. Na mítinku Decastar v Talence obsadila šesté místo, dvě její soupeřky závod nedokončily. Soutěž vyhrála součtem 6401 bodů Ukrajinka Ljudmila Josypenková, která o 11 bodů porazila Francouzku Antoinette Nanu-Djimouovou. Třetí byla Litevka Austra Skujyteová, která nasbírala 6316 bodů.

Radost Barbory Špotákové
zdroj: ČTK autor: Petr Sznapka

Osobní rekord si vylepšil i Adam Sebastian Helcelet. Součtem 8064 bodů překonal o dvacet bodů výkon z letošního mítinku v Kladně. V závodě skončil třetí, vyhrál Belgičan Hans Van Alphen ziskem 8293 bodů před Olexejem Kasjanovem z Ukrajiny (8218).

"Jsem ráda, že jsem do Talence jela a po deseti letech zase prožila atmosféru sedmiboje, navíc na tak prestižním mítinku. Diváci i soupeřky ocenili to, že jsem dokončila," řekla Špotáková. "Cítím se ale dobře, což je tím, že mám letos opravdu natrénováno. Ale teď už se těším na dovolenou," doplnila s úsměvem dvojnásobná olympijská vítězka.

Světová rekordmanka Špotáková prožívala o víkendu radost i zklamání. Nejvíce se jí vydařil skok vysoký, naopak její nejsilnější disciplína ji zklamala. Přesto hod do vzdálenosti 60,90 metru je podle očekávání novým nejlepším oštěpařským výkonem na světě v sedmiboji. "Za celkový osobák v sedmiboji jsem ráda, ale ke spokojenosti mi pochopitelně chybí lepší výkon v oštěpu," uvedla svěřenkyně Jana Železného.

V prvním dnu škobrtla na překážkách, radovala se po výšce, zklamaná byla v kouli a na dvoustovce si opět zlepšila náladu. Do druhého dne vstoupila výkonem 544 centimetrů v dálce. "Měla jsem skočit víc, ale na to, že jsem dálku deset let neskákala, musím být spokojená. Jsem ráda, že jsem se ve zdraví dostala k šesté disciplíně," řekla. Hod oštěpem se jí však nevydařil a osmistovku běžela za 2:28,15 minuty.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy