Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Špotáková se těší na Zlatou tretru. Chybí jí závodní adrenalin

Ostrava - Oštěp bude jedním z vrcholů 53. ročníku Zlaté tretry. Po roční pauze ozdobí atletický mítink oštěpařka Barbora Špotáková. Dvojnásobná olympijská vítězka a mistryně světa se vrací k závodění po mateřské dovolené. Na vítkovickém stadionu v úterý 17. června se představí už poosmé.

Barbora Špotáková
zdroj: ČTK autor: Igor Zehl

Vysokou kvalitu oštěpařských soutěží v Ostravě mají garantovat obě největší česká jména současnosti. Úřadující mistr světa Vítězslav Veselý i světová rekordmanka Špotáková, která po mateřských povinnostech chystá comeback. "Těžko říct, jaká ta sezona bude. Jsem na tom asi podobně, jako jsem byla před olympijskými hrami, což je dobrá zpráva, ale potřebuje to takovou tu závodní jiskru. Na to je ale zatím čas," řekla Špotáková.

Ostravský mítink jí nezevšedněl ani přesto, že na něm bude startovat už poosmé. Špotáková v kariérní přestávce vyhládla po sportovních emocích. "Chybí mi hlavně ten závodní adrenalin. Zatím mi ho dodává syn, který už docela rychle běhá, takže když se blíží velká louže, člověk musí dost rychle vystartovat," usmála se Špotáková.

Ředitel mítinku Jan Železný se těší, že Špotáková i Veselý nasadí laťku oštěpařské soutěže pořádně vysoko. "Víťa Veselý začal třetím místem v Šanghaji, nad čímž možná někdo ohrnuje nos, ale pro mě je to po těch jeho problémech s kolenem vynikající výsledek a jsem přesvědčen, že půjde nahoru," řekl Železný.

Vítězslav Veselý
zdroj: ČTK/AP autor: Matt Dunham

Podle něj se do formy bude dostávat i Špotáková. "Teď má ještě přípravu hodně náročnou, až za týden začneme zvolňovat a budeme to ladit před Římem, kde se závodí pátého června," připomněl Železný.

Pořadatelé stojí mimo jiné také o egyptský oštěpařský objev Abda Ihaba Rahmana. "S jeho manažerem jednáme. Ale oni těch nabídek teď mají spousty a pečlivě zvažují každý start," vysvětlil sportovní manažer Alfons Juck.

Kiplagatová poběží hodinovku

Zlatá tretra dále lpí na tradici netradičních disciplín. Po pěti letech vedení mítinku zařadilo do programu hodinovku, na které se divákům představí Keňanka Florence Kiplagatová. Současná světová rekordmanka v běhu na 20 km a v půlmaratonu se pokusí napodobit Etiopany Gebreselassieho a Tuneovou, kteří v Ostravě vytvořili nové rekordy.

"Ona nás sama oslovila, jestli bychom nepřidali hodinovku, tak jsme si řekli, proč to nevyužít, když je v takové formě. Jestli má někdo předpoklady tento rekord vylepšit, je v podstatě jedinou vhodnou atletkou ona," řekl Juck.

Největší hvězdou ostravského mítinku ze série IAAF World Challenge bude jamajský sprinter Usain Bolt.

Je nám líto, video expirovalo.
Špotáková se těší na Zlatou tretru. Chybí jí závodní adrenalin
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy