Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Francie

Špotáková přerušuje závodní kariéru. Čeká druhého potomka

Barbora Špotáková zase na nějakou dobu dá oštěpu vale. Důvodem závodní pauzy je těhotenství české reprezentantky. Druhý potomek olympijské vítězky a mistryně světa se má narodit v létě. Šestatřicetiletá světová rekordmanka ale končit kariéru neplánuje a už na podzim by se chtěla vrátit k tréninku.

Barbora Špotáková se raduje z vítězství na MS v Londýně
zdroj: REUTERS autor: Dylan Martinez

Špotáková hodlá při návratu postupovat podobně jako po narození syna Janka, který přišel na svět v květnu 2013. Hned v létě 2014 se Špotáková stala v Curychu mistryní Evropy.

Nyní by se šestatřicetiletá oštěpařka po porodu ráda připravila na sezonu 2019 a hlavním cílem pro ni zůstávají olympijské hry 2020 v Tokiu. "Už vím, že mateřské povinnosti i sportovní kariéra se dají dobře skloubit," uvedla Špotáková.

Jako matka získala ještě bronz na olympijských hrách v Riu a loni se po deseti letech od prvního zlata v Ósace radovala v Londýně z druhého titulu mistryně světa. Ráda by přidala další úspěchy.

"Nerada plánuji moc dopředu, nikdy nevíte, co vám život přinese do cesty. Nicméně pro mě stále platí i v současné chvíli, že sportovní vrchol, ke kterému chci v současné chvíli směřovat, jsou olympijské hry v Tokiu 2020," doplnila devítinásobná vítězka ankety Atlet roku a dvojnásobná nejlepší česká sportovkyně roku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy