Následuje
Panorama

Špotáková přehodila na Odložilově memoriálu 68 metrů

Praha - Oštěpařka Barbora Špotáková na Memoriálu Josefa Odložila v Praze na Julisce potvrdila skvělou formu. Olympijská vítězka a světová rekordmanka podle očekávání vyhrála a v závěrečné sérii předvedla svůj nejdelší letošní výkon 68,23 metru. Hlavní závod mítinku, běh na 1500 metrů, v němž získal Odložil v roce 1964 na olympiádě v Tokiu stříbrnou medaili, vyhrál Dawit Wolde z Etiopie. Špotáková i po třetím startu v sezoně zůstala druhá v letošních světových tabulkách za Němkou Christinou Obergföllovou, ale za jejím nejdelším hodem už zaostává pouze o 17 centimetrů.

Zklamáním skončil Odložilův memoriál pro českého rekordmana v běhu na 110 metrů překážek Petra Svobodu, který se zranil a cílem prošel volným krokem. Doufá, že se jednalo pouze o křeč ve stehenním svalu. "Zaspal jsem na startu a snažil jsem se zrychlit," uvedl Svoboda, jenž dotahoval Američana Dextera Faulka, který zvítězil v čase 13,21 sekundy.

Moc ho mrzelo, že nemohl závod před domácím publikem dokončit. "Cítil jsem, že na Faulka mám," uvedl s tím, že věřil v překonání českého rekordu, který zaběhl loni v rozběhu na mistrovství České republiky v Táboře (13,29). Pak ve finále ale ulil start. "Nějak se mi doma nedaří," krčil rameny. Zda poběží příští týden na Zlaté tretře proti světovému rekordmanovi Dayronu Roblesovi z Kuby, je ve hvězdách. "Udělám všechno, ale nevím," dodal Svoboda.

Z kladivářů byl nejlepší Maďar Pars

Soutěž kladivářů vyhrál vedoucí muž letošních světových tabulek Krisztián Pars z Maďarska, který o 40 centimetrů přehodil hranici 80 metrů. Kvalitní výkony předvedli překážkáři na 400 metrů: Brit David Greene porazil časem 48,62 sekundy o 16 setin Jihoafričana L.J. van Zyla. 

Útok na limit pro mistrovství světa v Berlíně se nevydařil české mužské sprinterské štafetě, k potřebnému výkonu 39,10 sekundy jí chyběly čtyři desetiny. Jen o 33 setin nevyhověla kritériu půlkařka Lenka Masná. Příjemně překvapil českým juniorským rekordem v běhu na 110 metrů překážek 13,73 sekundy Martin Mazáč.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy