Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Špotáková po přípravě: Jsem v životní formě

Praha - Oštěpařka Barbora Špotáková se vrátila z dvouměsíčního soustředění v Jihoafrické republice, kde prý prožila nejlepší přípravu v kariéře. Sezonu, v níž bude na olympijských hrách v Londýně obhajovat zlatou medaili, začne 11. května na Diamantové lize v Dauhá. O startu na evropském šampionátu v Helsinkách se rozhodne po úvodních třech závodech.

Barbora Špotáková
zdroj: ČTK/AP

Špotáková přiletěla z Afriky s výbornou náladou, takhle dobře se prý po soustředění ještě nikdy necítila. Vyhnuly se jí i tradiční problémy s achilovkou. "V Africe nebyl vůbec žádný problém. Takhle dobré počasí jsme snad ještě neměli, po čtyřech letech mě nebolely na jaře achilovky. Bylo to až neuvěřitelné," pochvalovala si na dnešním setkání s novináři. Má pocit, že je v životní formě. "Doufám, že to zužitkuji. Natrénováno je, teď se ukáže, jak se s tím poperu na závodech," uvedla Špotáková.

V Jihoafrické republice Barbora Špotáková strávila dva měsíce. Pracovala jak v posilovně na síle, tak i na stadiónu na technice. "Házela jsem nejvíce, co jsem kdy házela. Házela jsem třikrát v týdnu celé dva měsíce, a to minimálně hodinu," prohlásila.

Barbora Špotáková:

"Stabilita při tréninku je. Je to někde kolem 60 metrů, z čehož se dá usuzovat, že by to mohlo odlétnout, když si člověk odpočine."

Jasným vrcholem sezony pro ni bude olympijský závod v Londýně a pokus o obhajobu zlaté medaile z Pekingu. Proto zatím není světová rekordmanka rozhodnutá, zda bude startovat na druhém vrcholu této sezony mistrovství Evropy, které je na programu na přelomu června a července. Jasněji prý bude mít po třech závodech.

Sezonu začne za necelý měsíc v Dauhá, pak ji čeká 25. května Zlatá tretra v Ostravě a 31. května mítink Zlaté ligy v Římě. Na 11. června má ještě naplánovaný Memoriál Josefa Odložila v Praze. "Mistrovství Evropy zatím neřeším. Ještě jsem nezačala závodit a tréninky jsou přece jen něco jiného než závody. Po těch třech závodech na konci května budu vědět, jak na tom jsem a jestli se budu účastnit, nebo vyčkávat na olympiádu," řekla.

Je nám líto, video expirovalo.
Reakce Barbory Špotákové


V minulé sezoně hodila i vinou zdravotních problémů pouze jednou přes 70 metrů a to by letos ráda vylepšila. "Ačkoliv to loni začínalo špatně, přes tu sedmdesátku jsem se i tak dostala. Nechci přepálit začátek, důležité to bude v tom srpnu," řekla. "Rozhodně bych chtěla hodit přes sedmdesát víckrát než loni. A když budou podmínky a životní forma, není důvod bát se mluvit o světovém rekordu. Věřím, že by letos mohl padnout, i když tím neříkám, že padne," dodala svěřenkyně Jana Železného, která se drží v čele historických tabulek od září 2008 výkonem 72,28 metru.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy