Následuje
Čtyřka sport

Špotáková po mateřské už zase závodí

Domažlice – Po mateřské dovolené se Barbora Špotáková vrátila zpět na sportovní kolbiště a šlo rozhodně o návrat vydařený. Na Domažlickém mítinku hned prvním pokusem přehodila oštěpařka šedesátimetrovou hranici a s výkonem 62,33 metru byla nadmíru spokojena.

Barbora Špotáková už zase závodí
zdroj: ČTK autor: Eret Petr

Špotákové vyšel hned první pokus, další už tak povedené nebyly, přesto atletka zářila štěstím. "Pocit to byl skvělý, hod jsem krásně trefila. Rozběh byl tak na sedmdesát procent, do plného jsem nešla, bych si něco udělala. Na to, že jdu z fleku, to bylo nádherné," řekla dvojnásobná olympijská vítězka po závodě.

Poprvé si vyzkoušela spojení mateřských povinností se závoděním. "Vyšlo to úplně perfektně. Před závodem jsem nakojila, mohla se rozcvičit a ukočírovat tu nervozitu, která byla veliká," komentovala svůj první a poslední letošní závod. Absolvovala ho 113 dní po narození syna Janka.

Špotáková po návratu k závodům hodila v Domažlicích 62,33 metru

Dnes je to na den přesně pět let, kdy vytvořila ve Stuttgartu světový rekord 72,28 metru. "Tady jsem hodila o deset metrů míň, to je pěkný příslib do příští sezony," dodala Špotáková. Počítá s tím, že na přípravy bude brát s sebou i synka, bude to ale organizačně náročné. "Nejsem typ, že bych ho odložila a věnovala se atletice. Jak je vidět, jde to skloubit, akorát to musím nějak strategicky vymyslet a vymyslet ideální časový harmonogram, o to jde nejvíc," uvedla.

Zda dítě bude i na závodech, ještě nepromýšlela. První ryze atletické soustředění bude mít Špotáková na Kanárských ostrovech na začátku prosince. To by prý mělo na příští sezonu bohatě stačit. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy