Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Moment týdne

Špotáková po hladké kvalifikaci: Ve finále musím chtít hodit k sedmdesátce

Curych – Nervozita z povrchu na stadionu Letzigrund byla zcela zbytečná. Barbora Špotáková kvůli němu hnala před kvalifikací přítele Lukáše pro tretry s delšími hřebíky. Ukázalo se ale, že jí plocha v sektoru vyhovuje. Navíc průběh kvalifikace byl snadný. Ve čtvrtek bude útočit na své první zlato z mistrovství Evropy.

Barbora Špotáková
zdroj: ČTK/AP autor: Jean-christophe Bott

"Je obrovský rozdíl, když musím hodit v kvalifikaci 62 nebo 57,50 metru," uvedla po kvalifikaci Špotáková. "Vím, že tohle jsem schopná hodit i v tréninku, takže jsem se smála, fandila ostatním, radila Nikole (Ogrodníkové). Takže jsem si to užívala," prozradila. "Je tu příjemná atmosféra, nepřipomíná mi to Letzigrund na Diamantové lize, což je dobře," srovnávala.

Všechno není tak ideální, jak by se mohlo zdát. Včera Špotákovou trochu zabolela záda, tudíž vyhledá pomoc. "Ale zítra se rozcvičím, mělo by to být dobré, když nebudu nikde lítat a rozptylovat se," uvedla.

Finále se starými známými

Vypadla sice druhá žena světových tabulek Hanna Hacková-Fedusovová z Ukrajiny, ale silné ve finále budou Němka Linda Stahlová, která letos hodila nejdál, i Slovinka Martina Ratejová. "Obě nejsou žádná ořezávátka," upozornila světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka Špotáková.

"Jsou to staré dobré známé. Stahlová už překvapila několikrát, umí zatáhnout. Je to černý kůň," varovala před bronzovou medailistkou z OH v Londýně. "A Martina (Ratejová) je hodně nabušená. Slyšela jsem tady od slovinské televize, že se na mě chystá, že jde po mně, že si na mě brousí zuby," uvedla.

Barbora Špotáková před finále:

"Jen to nesmím brát jako jednoduchou věc. Musím chtít hodit k té sedmdesátce za každou cenu… A soustředit se do konce, kdyby to náhodou někomu uletělo."

Jedna věc Špotákové trochu vadí. V nabídce oštěpů totiž není její oblíbený model Németh, kterým vyhrála všechny své závody a hodila světový rekord. "Ten se zeleným koncem, kterým hážou všechny nejlepší. Jen je tam jeden starej a ošahanej," zlobila se trochu. Sama má dva úplné nové, ale svoje vlastní podle pravidel nejspíš do nabídky nedostane.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články