Následuje
Panorama

Špotáková neuspěla, evropskými atlety roku jsou Schippersová a Lavillenie

Baku - Nejlepšími evropskými atlety za rok 2014 jsou podle očekávání nizozemská sprinterka Dafne Schippersová a francouzský tyčkař Renaud Lavillenie. V nominaci byla i oštěpařka Barbora Špotáková, ale ocenění nezískala. České jméno při slavnostním galavečeru v Baku zaznělo z úst legendárního tyčkaře Sergeje Bubky alespoň při vyhlašování kategorie vycházejících hvězd - mezi ženami skončila na třetím místě chodkyně Anežka Drahotová.

Renaud Lavillenie
zdroj: ČTK autor: Petr Toman

Schippersová byla favoritkou ankety a novou cenu Golden Tracks si vysloužila ziskem sprinterského double na 100 a 200 metrů na mistrovství Evropy v Curychu. Na trůnu pro nejlepší evropskou atletku vystřídala překážkářku Zuzanu Hejnovou, jejíž šance na zopakování úspěchu zhatily zdravotní problémy.
 
Lavillenie na ME obhájil titul, což byl letos základní předpoklad k zařazení do nominace. Jeho hlavním trumfem v boji o ocenění ale byl únorový světový rekord 616 cm, kterým po 21 letech vymazal z čela tabulek Bubku.

Anežka Drahotová
zdroj: ČTK autor: Alföldi Tibor

Další úspěch pro český chodecký talent
 
Anežka Drahotová skončila mezi nadějemi na třetím místě díky titulu juniorské mistryně světa v chůzi na 10 kilometrů, který získala v červenci v Eugene v juniorském světovém rekordu. Anketu vyhrála ruská výškařka Marija Kučinová, mezi muži britský sprinter Adam Gemili. Další český juniorský mistr světa desetibojař Jiří Sýkora se neumístil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy