Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
V šachu

Špotáková: Konečně jsem to zlomila. Je to příslib dalších úsměvů

Praha – Barbora Špotáková se zase pomalu, ale jistě stává Barborou Špotákovou, tedy vládkyní oštěpařského sektoru. Po pochybách, zda kvůli zlomenině nohy dokáže zachránit sezonu, dokázala triumfovat na Memoriálu Josefa Odložila. Hodila 63,79 metru v pátém pokusu, na který se poprvé po zranění naplno rozběhla. Tvrdí, že má velké rezervy a velmi pravděpodobně pojede v červenci závodit na mistrovství Evropy do Amsterdamu.

Barbora Špotáková
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"Zlomila jsem to. Tedy ne nohu, sezonu," pousmála se světová rekordmanka, jež se oproti prvnímu závodu sezony na Diamantové lize v Římě zlepšila skoro o čtyři metry a zařadila se na osmé místo letošních světových tabulek. "Je to pro mě příslib dalších úsměvů v sezoně, pokud se to bude dál lepšit, což by mělo. Dnes jsem o noze poprvé vůbec nevěděla," uvedla dvojnásobná olympijská vítězka.

Přitom ještě při příchodu na stadion měla pochyby. Trenér Rudolf Černý ji nabádal k opatrnosti. "Dej na svoje pocity, ale brzdi," vyzýval ji lékař Jiří Neumann, který se o její nohu stará. Trhlina v zánártní kosti se totiž podle něj absolutně zacelí až tak za měsíc. "Viděla jsem ten kontrolní rentgen a vypadá to jako na tři kusy," smála se Špotáková.

V Římě házela skoro z místa, potom z chůze. Na Julisce se na první pokusy už trochu rozběhla a zjistila, že je noha připravená na plnou zátěž. "Je těžké jít do závodu opatrně, to se nedá závodit. Takže tentokrát se to ve mně bilo. Na 64 metrů do toho člověk musí jít naplno," popsala své rozpoložení při závodu oštěpařka.

A naplno absolvovala jen poslední dva pokusy. "Každý rozběh jsem měnila a koukala na značky. Ale metry to byly nakonec slušný a je tam obrovská rezerva, protože ten nejdelší pokus rozhodně nebyl perfektní," uvedla oštěpařka. Musí nyní zapracovat na spojení rozběhu s odhodem. "Pro mě tohle byl ideální závod, na kterém si můžu v uvozovkách potrénovat a něco vyzkoušet a nemusím být vystresovaná," podotkla.

Čtyřiatřicetiletá Špotáková tuší, že další závod by měl být lepší. A bude to mistrovství České republiky příští týden v Táboře. To už by rozptyl délky jejích pokusů měl být menší. "V Táboře to pro mě zase bude ideální závod, kde si můžu trošku zkoušet, a hlavně první, kde můžu od začátku běžet z plného rozběhu," těšila se na domácí šampionát.

Tam už podle svých slov nastoupí jako "Barbora Špotáková". "Do teď to byla 'Bára Špotáková se zlomenou nohou'," řekla.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy