Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rusko - Norsko

Špotáková: Kdybych házela v kvalifikaci podruhé, budu naštvaná

Tegu (Korea) - Pořádně naštvaná by byla česká oštěpařka Barbora Špotáková, kdyby ve čtvrtek na stadionu na mistrovství světa v korejském Tegu nestrávila jen nejnutnější dobu. Světová rekordmanka zahájí útok na třetí medaili z MS v kariéře a věří, že jí k tomu bude stačit v kvalifikaci jeden pokus. Bude mít totiž jediný den na regeneraci, její finále je na programu v pátek od 12:10 SELČ.

Barbora Špotáková
zdroj: ČTK autor: Tibor Alföldi

Špotáková bude obhajovat stříbrnou medaili z Berlína, ale radši by zlato, které už má ze šampionátu v roce 2007 v Ósace. V Asii se jí daří, vyhrála tam i olympiádu v Pekingu. I proto už hlavně odpočívá a šetří síly, kudy chodí. "Takže teď už se těším na závod, už bych ráda házela. Už to tu začíná být dlouhé," řekla.

Dobré psychické rozpoložení jde ruku v ruce i s dobrou formou, kterou oštěpařka má. "Jsem na tom dobře, jsem zdravá," zopakovala. Nic na tom nezměnilo ani lehké nachlazení.

V kvalifikaci si osahá sektor a hned bude vědět, jestli se bude házet daleko. I podle toho, jak bude foukat vítr. "Odpoledne tam většinou fouká do zad, což je dobře," nastínila. Připravená je i na případný déšť, který ji na velkých akcích provází. V Ósace, v Pekingu i ve Stuttgartu, kde v roce 2008 hodila světový rekord 72,28 metru. "Není to příjemné, ale jsem připravena na všechno," řekla.

Soupeřky ještě nepotkala a chce je při kvalifikaci vidět co nejméně. Stačilo by k tomu, aby se jí podařilo hodit limit 61,50 metru prvním pokusem. "Budu strašně šetřit síly, protože druhý den je finále, což je docela náročné pro achilovky, pro všechno. Kdybych musela házet druhý pokus, tak budu hodně naštvaná. Ale trochu ten kvalifikační hod šetřit budu," řekla.

Po kvalifikaci si s celou svou skupinou napíšou očekávané finálové výkony do obálek, aby je po závodu otevřeli a zjistili, kdo komu jak věřil. Bude v její obálce ono číslo začínat sedmičkou?

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy