Následuje
ODM 2020: Skikros

Špotáková je vicemistryní světa, prohrála s Neriusovou

Berlín - Oštěpařka Barbora Špotáková se stala v Berlíně vicemistryní světa. Českou světovou rekordmanku připravila o úspěšnou obhajobu titulu z Ósaky domácí vrhačka Steffi Neriusová, jež výkonem 67,30 metru hned z první série porazila olympijskou vítězku o 88 centimetrů. Sedmatřicetiletá Němka nečekaně triumfovala v sezoně, po které chce ukončit kariéru. Třetí skončila Ruska Maria Abakumovová, jež se v kvalifikaci pasovala letošním světovým maximem 68,92 na hlavní favoritku. V první sérii však hodila jen 63,01 a zjevně to poznamenalo její psychiku. Při druhém hodu totiž dopadl oštěp k 65 metrům, ale Ruska nepochopitelně úmyslně přešlápla. Přesto se ve třetí sérii dostala před Špotákovou. Záznamy ze všech proběhlých disciplín nabízí server iVysílání.cz.

Té se první pokus nepovedl. "Nebylo to ono," dalo se odečíst z jejích rtů. Druhý hod byl ještě kratší, ale ve třetí sérii se česká naděje posunula z bronzové pozice na stříbrnou výkonem 66,42 metru. Přesto naznačila gestem pláč na výraz toho, že se jí nedaří, a potvrdila to i ve zbývajících nepovedených pokusech v užším finále. "Já jsem spokojená s každou medailí, i když musím říct, že takový průběh jsem nečekala. Nedařilo se mi," řekla Špotáková.


Favoritky zaskočila v posledním velkém závodu kariéry sedmatřicetiletá Neriusová. Její zdaleka nejlepší výkon sezony přišel hned v první sérii a Němka s ním jen o metr zaostala za svým osobním maximem. "Na samém konci kariéry jsem prožila nejkrásnější den, co víc k tomu říct," radovala se veteránka, jež poslední pokus soutěže absolvovala jako jistá vítězka se slzami v očích.Trápila se její krajanka Christina Obergföllová - až do kvalifikace nejlepší žena sezony, která se nedokázala dostat na lepší než páté místo. Abakumovová byla rovněž jen stínem, zahrozila až v posledním pokusu, ale před Špotákovou se hodem dlouhým 66,06 už nedostala.

Hlavní zprávy