Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Špotáková byla třetí na mítinku Diamantové ligy v Eugene

Eugene (USA) - Česká oštěpařka Barbora Špotáková obsadila na mítinku Diamantové ligy v americkém Eugene třetí místo za hod 61,12 m. I při třetím startu v elitním seriálu tak olympijská vítězka dosáhla na stupně vítězů, ovšem předvedla nejslabší výkon. Druhá žena z úvodního závodu Diamantové ligy v Dauhá a vítězka z Říma Špotáková tak prohrála se Slovinkou Martinou Ratejovou (64,40) a domácí Karou Pattersonovou. Američanka navíc výkonem 65,90 překonala o 70 cm její tři roky starý rekord mítinku.

Špotáková hodem 60,62 od první série vedla, předposledními pokusy ji však její soupeřky přehodily. Zlepšení už světové rekordmance k posunu pořadím nepomohlo, i tak si však udržela vedení v hodnocení disciplíny v rámci Diamantové ligy.

Téměř ideálního větru do zad 1,6 m/s využil Američan David Oliver, jenž na trati 110 m překážek atakoval světový rekord Dayrona Roblese. Kubáncovu času 12,87 z ostravské Zlaté tretry 2008 se přiblížil na tři setiny sekundy a po Roblesovi a bývalém rekordmanovi Liou Siangovi z Číny se stal třetím nejrychlejším mužem historie.

Nejlepší výkony roku padly i v dalších disciplínách. Američan Christian Cantwell vyhrál soutěž koulařů vrhem 22,41, Ruska Marija Savinovová půlku za 1:57,56 a Jamajčanka Veronica Campbellová-Brownová prolétla hladkou stovku v osobním rekordu 10,78.

V prvním startu od května se musel Američan Tyson Gay na dvoustovce sklonit před krajanem Walterem Dixem, jenž vyhrál v čase 19,72. Trojnásobný mistr světa z Ósaky 2007, kterého trápily problémy se stehenním svalem, byl o čtyři setiny pomalejší.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy