Dohráno MOL Cup

Semenyaová ozdobila mítink v Novém Městě nad Metují

Nové Město nad Metují - Hvězda jihoafrické atletiky, Caster Semenyaová, se po problémech s kolenem vrací po třech letech na atletickou dráhu. Na mítinku v Novém Městě nad Metují vyhrála v závodě na 400 metrů v čase 53,12. Její dominantní tratí je ale osmistovka. "Chci ji v úterý (v Táboře) běžet pod dvě minuty a kvalifikovat se do Pekingu," věří Semenyaová ve splněný limit a svou účast na srpnovém mistrovství světa.

Mistryně světa se po třech letech vrací na tartan

Semenayová kralovala v běhu na 800 metrů na MS 2009 v Berlíně, o dva roky později byla v Tegu stříbrná a na olympiádě v Londýně vybojovala taktéž druhé místo. Po celou tu dobu ale musela čelit nařčením, že by měla spíše startovat v mužské kategorii.

IAAF dokonce po berlínském šampionátu nařídila v jejím případě provedení sextestu, jeho výsledky ale nebyly nikdy zveřejněny. "Posílilo mě to jako člověka. Byla to velká životní zkušenost," říká s odstupem času Semenyaová.