Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mezinárodní taneční festival Ústí nad Labem

Sedmý. Staněk má za sebou finále letošní Diamantové ligy

Tomáš Staněk skončil sedmý ve finále Diamantové ligy v Bruselu. V předprogramu zvládl kouli poslat do vzdálenosti 20,86 metru. Triumf v Diamantové lize obhájil úřadující mistr světa Tomas Walsh z Nového Zélandu.

Tomáš Staněk
zdroj: ČTK/DPA autor: Soeren Stache

Český rekordman Staněk vstupoval do finále s nejhorším letošním výkonem, i když si ho o víkendu v Domažlicích posunul o více než tři decimetry na 21,67. V Bruselu měl jen dva platné pokusy, přičemž delší byl ten ze čtvrté série. Díky němu nechal za sebou stříbrného olympijského medailistu z Ria Joea Kovacse z USA, ale loňské páté místo z finále nezopakoval.

Staňkovi příliš nevyhovovaly podmínky závodu. "Měli jsme dlouhé prostoje, než začala soutěž, což v takové zimě není dobré," uvedl český koulař na Facebooku atletického svazu. "Bojoval jsem s technikou místo se soupeři, škoda dvou přešlapů, co byly za 21, mohly mě posunout v pořadí, ale šlápl jsem na obroučku," litoval.

K umístění na stupních vítězů bylo potřeba překonat dvaadvacetimetrovou hranici. Za nyní už trojnásobným vítězem Diamantové ligy Walshem se seřadili Brazilec Darlan Romani (22,15) a olympijský vítěz Ryan Crouser z USA (22,08).

Do disciplín zařazených do pátečního hlavního programu druhého finále Diamantové ligy se žádný český atlet nekvalifikoval. Minulý týden v Curychu závodili čtyři, přičemž na stupně vítězů se dostala jen třetí Nikola Ogrodníková mezi oštěpařkami.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy