Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Šebrlemu má pomoci na olympiádu trenérka Jílková

Kladno - K radikální změně se odhodlal desetibojař Roman Šebrle. Po deseti letech se světový rekordman rozhodl rozejít s trenérem Daliborem Kupkou. Na olympiádu se chce sedmatřicetiletý atlet probojovat pod vedením sprinterské trenérky Jany Jílkové. Za úkol má hlavně pomoci Šebrlemu zrychlit.

Roman Šebrle
zdroj: ČTK autor: Zbyněk Stanislav

"Pomalejší už to být nemůže," prohlásil při víkendovém vícebojařském mítinku v Kladně Šebrle. "Zkusíme to, je to můj jediný úkol, aby Roman zrychlil," přidala se pětašedesátiletá Jílková, která přivedla v roce 2009 ke stříbrné medaili na halovém mistrovství Evropy v Turíně překážkářku Lucii Škrobákovou.

Sama Jílková přitom chtěla letos skončit s trénováním. Není ale vyloučeno, že si kariéru ještě prodlouží. "Výzva to samozřejmě je. Budeme trénovat sprintersky, zkusíme to nějak sladit, aby se dostal na stovku za 11,10, nejlépe pod jedenáct," vytkla si za cíl. V Kladně běžel Šebrle sprint v protivětru za 11,38 sekundy.

Jílková bude muset být opatrná. Šebrle je totiž v jeho věku už více náchylný na svalová zranění. "Budeme muset dělat větší intervaly, klást důraz na odpočinek, hodně regenerace," líčila novinářům v Kladně, kam se na Šebrleho přijela podívat. "Já ho znám, sleduju ho dlouho," prohlásila.

Roman Šebrle
zdroj: ČTK autor: Zbyněk Stanislav

Nová Šebrleho trenérka ví, že v sedmatřiceti letech se rychlost zlepšuje jen hodně těžko. "To víte, že se bojím, aby se mu něco nestalo. Riziko u člověka, kterému je sedmatřicet let, vždycky je. Ale jestli chce ještě pokračovat dál, musí se dostat na stovku za jedenáct," zopakovala.

Šebrle Jílkovou oslovil zhruba před dvěma týdny a pro Jílkovou to bylo velké překvapení. "Rozmýšlela jsem se. Nevěděla jsem nejdřív, co přesně po mně chce. Samozřejmě nerozumím desetiboji, do ostatních disciplín mu povídat nebudu. Jenom se pokusím, aby byl rychlejší," upřesnila.

O příští sezoně se ale ještě oba nebavili. Jílková tak neřeší, jestli by absolvovala celou zimní přípravu s Šebrlem v teple. "Ještě jsme se nedomluvili, teď je to předběžně. Uvidíme, jak to půjde, jestli je to vůbec možný," přemýšlela.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy