Následuje
ČT Šumavský skimaraton

Šebrle po prvním dnu vede v Kladně o 16 bodů

Kladno - Roman Šebrle půjde do druhého dne kladenského desetiboje s těsným náskokem 16 bodů před Alžířanem Larbím Búrádou. Olympijský vítěz a světový rekordman dnes nasbíral v dešti a chladu 4218 bodů, což je o 39 méně, než měl na kontě v polovině květnového závodu v Götzisu. Tam tehdy nakonec dosáhl součtu 8348 bodů. Třetí místo patří jamajskému obhájci kladenského prvenství Maurici Smithovi, který na Šebrleho ztrácí 19 bodů. Další z adeptů na přední umístění Dmitrij Karpov z Kazachstánu mírně zaostává za předpoklady a figuruje na páté pozici s mankem více než 100 bodů.

Šebrlemu se dnes nevydařily běhy, ale skočil v nepříznivých povětrnostních podmínkách slušně do dálky (766 cm) a vedení se ujal po vrhu koulí. Ve výšce si vynahradil zklamání z Götzisu a skokem přes 206 cm, o 12 více než v Rakousku, první místo potvrdil. V závěrečné čtvrtce se ale nedostal pod 50 sekund, zaběhl nejhorší čas za posledních 14 let (50,72) a umožnil svým pronásledovatelům umazat z manka více než sto bodů.

Šebrle vidí výpadky v bězích ve skutečnosti, že prodělal v posledních pěti dnech střevní virózu a jedl jen rohlíky. "Myslel jsem, že to nebude tak hrozné, ale bylo to znát. Takže vzhledem k těmto okolnostem musím být vcelku spokojený, s tím nic neudělám, to chce čas," řekl Šebrle. Stěžoval si na počasí, které zejména při prvních třech disciplínách ničilo zimou, větrem a deštěm. "Vyloženě posr... počasí. To jiné není, to jinak nemůžu říct, to bylo hrozný," nebral si servítky Šebrle. "Ale ublížilo mi to asi míň než ta viróza," dodal.

Atletický mítink v Kladně

Do druhého dne má Šebrle i přesto dobré vyhlídky na vítězství. Druhý Búráda si sice dnes vytvořil tři osobní rekordy, ale druhý den má slabší a neměl by promlouvat do boje o vítězství. Také zatím třetí Smith, největší soupeř českého atleta, ztratí zřejmě v tyči a oštěpu. Šebrleho by neměl ohrozit ani Karpov. "Rád bych udělal 8400 bodů, ale uvidíme," řekl český favorit.

Mezi ženami žádné překvapení

V sedmiboji žen je po prvním dnu v čele podle očekávání Ukrajinka Natalia Dobryňská, která má na kontě 3609 bodů a náskok 48 bodů na druhou Islanďanku Helgu Margrét Thorsteindóttirovou. Třetí pozici okupuje Julia Tarasovová z Uzbekistánu. Na šestém místě je nejlepší česká vícebojařka Nikol Ogrodníková, která ve čtyřech disciplínách nasbírala 3153 bodů.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy