Následuje
Branky, body, vteřiny

Šebrle má jedinou šanci dostat se na MS

Albi (Francie) – Prožil skvělou halovou sezonu s bronzovým vyvrcholením na halovém mistrovství světa v sedmiboji v Paříži, v letní sezoně se však český vícebojař Roman Šebrle trápí. Ve čtvrtek a v pátek bude ve francouzském Albi bojovat o to, aby mohl závodit na MS v Tegu. K tomu potřebuje světový rekordman překonat hranici 8 000 bodů. "Věřím, že to v pohodě udělám," prohlásil Šebrle.

Při desetiboji v Kladně ho trápily achilovky a lýtkové svaly na obou nohách, nakonec hranici 8 000 bodů ani zdaleka neohrozil, byť závod dokončil. Zvažoval start v německém Ratingenu před dvěma týdny, ale zranění se léčilo pomalu a forma bývalého olympijského vítěze a mistra světa byla prý špatná.

"Nyní jsem už dva týdny trénoval v tretrách, snad to bude dobré," věřil v rozhovoru pro deník Právo. Nervózní prý není. "Těším se na závody a doufám, že zase absolvuju desetiboj, ve kterém vydržím zdravý," prohlásil muž, jehož jediným soupeřem bude domácí závodník Romain Barras, mistr Evropy z Barcelony.

Mírnější limit 8 000 bodů, což je o více než 1 000 bodů méně než Šebrleho světový rekord, mu stačí k účasti na MS díky tomu, že žádný z dalších českých desetibojařů tuto hranici letos nepřekonal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy