Následuje
Brněnská laťka 2020

Šebrle bojuje ve Francii o účast na MS, zatím se mu daří

Albi (Francie) – Desetibojař Roman Šebrle má stále šanci, že se kvalifikuje na mistrovství světa v korejském Tegu na přelomu srpna a září. Na mistrovství Francie v Albi má totiž světový rekordman po prvním dnu 4 122 bodů, a pokud vyloženě nepokazí žádnou z disciplín druhého dne, měl by se dostat přes 8 000 bodů, což je mírnější limit Českého atletického svazu.

Šebrle běžel závod na 100 metrů za 11,22 sekundy, do dálky skočil 745 centimetrů, koulí vrhl 15,56 metru a do výšky skočil 202 centimetrů. Nejhorší výkon však přišel v poslední disciplíně prvního dne, běhu na 400 metrů, který Šebrle zvládl za 51,61 sekundy, a v útoku na limit trochu ztratil.

Bronzový medailista z letošního halového mistrovství Evropy v Paříži letos absolvoval jediný desetiboj v Kladně, kde se však kvůli zranění lýtek a Achillových šlach trápil, a přestože dokončil, ani zdaleka se limitu na MS nepřiblížil. Před dvěma týdny uvažoval o startu na mítinku v Ratingenu, ale po zranění se ještě necítil zcela fit a dal přednost poslední šanci na mistrovství Francie.

Druhý za Šebrlem figuruje po prvním dnu mistr Evropy z Barcelony a domácí závodník Romain Barras, který má na kontě 4 093 bodů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy