Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Sasínek rozběhl sezonu vylepšeným rekordem na trojce. Nečekal jsem tak rychlý závěr, říká

Filip Sasínek začal sezonu ve velkém stylu. Na halovém mítinku v Lucemburku zaběhl na trati 3000 metrů nejrychlejší český čas za posledních deset let. Výkonem 7:51,81 minuty si vylepšil osobní rekord o dvě a půl sekundy. Český rekord drží Lubomír Tesáček (7:48,8).

Je nám líto, video expirovalo.
Sasínek otevřel sezonu posunutým rekordem v Lucemburkem

Sasínek se v průběhu závodu propadl na konec startovního pole, ale v závěru dokázal zrychlit a vybojovat třetí místo za Nizozemcem Mahadim Abdim Alim (7:47,32) a Francouzem Romainem Mornetem (7:47,80).

"Byl jsem překvapený, jak dobře se mi běželo. Nečekal jsem, že závěr bude až tak silný, protože jsem se dlouho nemohl chytit, a i proto jsem běžel zezadu. Na začátek sezony je to super," hodnotil Sasínek pro ČT sport.

Na páté místo českých historických tabulek osmadvacetiletý rodák z Hodonína odsunul svého trenéra Jakuba Holušu, který v únoru 2014 dosáhl v Praze času 7:53,21. Osmý doběhl v Lucemburku Jan Friš (8:04,72), Damián Vích závod nedokončil.

Další výzvou pro Sasínka a české běžce bude závod na ostravském Czech Indoor Gala. Největší český mítink letos povýšil do zlaté kategorie Světové atletiky. "Mohl by to být rychle běžený závod. Chci být co nejlépe nachystaný na rychlý čas," dodal Sasínek. Mítink se v Ostravě uskuteční v úterý 30. ledna a v přímém přenosu jej odvysílá ČT sport. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články