Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Šanci stát se nejlepšími evropskými atlety mají i Veselý s Hejnovou

Lausanne - V sobotu 12. října budou ve hře o zisk prestižního titulu nejlepšího atleta a atletku Evropy také mistři světa Vítězslav Veselý a Zuzana Hejnová. Oštěpařský šampion i letos neporažená česká rekordmanka v běhu na 400 metrů překážek figurují ve dvanáctičlenných výběrech, které zveřejnila Evropská atletická asociace. Fanoušci mohou pro nominované závodníky hlasovat na Facebooku EAA od soboty 7. září.

Zlatí medailisté Zuzana Hejnová a Vítězslav Veselý
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Hejnové vynesla nominaci vynikající sezona, ve které opakovaně zlepšila český rekord a vyhrála všech třináct závodů včetně drtivého vítězství na světovém šampionátu v Moskvě. V anketě může navázat na loňské třetí místo olympijské vítězky v hodu oštěpem Barbory Špotákové, která si letos dopřává mateřskou pauzu.

Veselý loni, kdy vyhrál Diamantovou ligu a mistrovství Evropy a byl čtvrtý na olympijských hrách, obsadil v anketě dvanácté místo. Díky triumfu v Moskvě a výkonům v Diamantové lize, v níž má blízko k obhajobě prvenství, figuruje v nominaci i letos.

Jako první atlet v historii může vyhrát evropskou anketu potřetí za sebou britský běžec Mo Farah, který na mistrovství světa stejně jako loni na olympiádě ovládl závody na 5 000 a 10 000 metrů. Mezi ženami loni získala cenu britská vícebojařka Jessica Ennisová, které letošní sezonu pokazilo zranění.

Nominace

Muži: Bohdan Bondarenko (Ukr./výška), Pawel Fajdek (Pol./kladivo), Mo Farah (Brit./5 000 a 10 000 m), Robert Harting (Něm./disk), Robert Heffernan (Ir./chůze), Raphael Holzdeppe (Něm./tyč), Renaud Lavillenie (Fr./tyč), Mahiedine Mekhissi-Benabbad (Fr./3 000 m př.), Alexandr Meňkov (Rus./dálka), David Storl (Něm./koule), Teddy Tamgho (Fr./trojskok), Vítězslav Veselý (ČR/oštěp).

Ženy: Abeba Aregawiová (Švéd./1 500 m), Zuzana Hejnová (ČR/400 m př.), Jelena Isinbajevová (Rus./tyč), Jelena Lašmanovová (Rus./chůze), Hanna Melničenková (Ukr./sedmiboj), Christina Obergföllová (Něm./oštěp), Christine Ohuruoguová (Brit./400 m), Sandra Perkovičová (Chorv./disk), Marija Savinovová (Rus./800 m), Christina Schwanitzová (Něm./koule), Světlana Školinová (Rus./výška), Valeria Straneová (It./maraton).

Je nám líto, video expirovalo.
Atlet roku: Bude jím Hejnová, nebo Veselý?
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy