Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Ruský soud: Třaskavý dokument ARD o dopingu je nevěrohodný

Moskva - Moskevský soud označil dokument ARD o systematickém dopingu ruských atletů za nepravdivý. Německá stanice, režisér filmu i manželé Vitalij a Julia Stěpanovovi, kteří v pořadu promluvili o dopingových praktikách v ruské atletice, musejí každý zaplatit pokutu 3000 rublů (asi 1100 korun). "Výrok soudu nám dovoluje označit všechny informace v tomto filmu za lži," řekl bývalý předseda ruské atletické federace Valentin Balachničev.

Dopingový test
zdroj: ČT24

Na ARD podala žalobu Ruská atletická federace kvůli poškození dobrého jména. Soudkyně Galina Grabovská jí vyhověla, neboť podle jejího verdiktu jsou informace v pořadu nevěrohodné a neodpovídají skutečnosti.

Po odvysílání dokumentu ARD v prosinci 2014 se začala systematickým dopingem ruských atletů a zatajováním pozitivních testů zabývat vyšetřovací komise mezinárodní antidopingové agentury WADA. Ruský atletický svaz byl posléze vyloučen z mezinárodní federace IAAF, ruští reprezentanti tak nesmějí startovat v mezinárodních atletických soutěžích a ohrožena je i jejich účast na olympijských hrách v Riu.

Verdikt soudu má spíše symbolický význam, podle Balachničeva však může výrazně přispět k navrácení ruských atletů na mezinárodní scénu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy