Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Ruská výškařka Čičerovová údajně dopovala na OH v Pekingu

Moskva - Ruská výškařka Anna Čičerovová patří mezi sportovce, kterým po novém otestování vzorků z olympijských her v Pekingu 2008 hrozí trest za doping. Podle trenéra atletky, která v Pekingu získala bronz a o čtyři roky později v Londýně triumfovala, přišlo Čičerovové upozornění na pozitivní výsledek zpětné zkoušky.

Anna Čičerovová
zdroj: ČTK/AP

V Pekingu vyhrála skok do výšky Belgičanka Tia Hellebautová před Blankou Vlašičovou z Chorvatska. Za Čičerovovou, která překonala 203 cm, obsadila čtvrté místo další Ruska Jelena Slesarenková. Ve finále skákaly i české reprezentantky Iva Straková a Romana Dubnová, které se však do nejlepší desítky neprosadily.

Třiatřicetiletá Čičerovová je také mistryní světa z roku 2011. Medaili dokázala na MS získat pětkrát za sebou. Mezinárodní olympijský výbor nechal pomocí pokročilejších metod otestovat 454 uchovaných vzorků z Pekingu. 

Cílem nové kontroly byli sportovci, u nichž je pravděpodobné, že se zúčastní srpnových olympijských her v Riu de Janeiro. V minulém týdnu MOV uvedl, že proti 31 nejmenovaným sportovcům z 12 zemí zahájil disciplinární řízení. Agentura TASS napsala, že 14 podezřelých sportovců je z Ruska.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy