Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Polsko

Rosolová si oddychla, na MS málem musela běžet dvoustovku

Tegu (Korea) – Vedení české atletické výpravy muselo před mistrovstvím světa v korejském Tegu řešit vážný problém ve startovních listinách. Mezi přihlášenými běžkyněmi v závodu na 400 metrů totiž chyběla česká finálová naděje Denisa Rosolová. Funkcionáři situaci na poslední chvíli zachránili. Šampionát začíná už v sobotu.

Denisa Rosolová
zdroj: ISIFA/VLP autor: Martin Divíšek

V Rosolové pořádně hrklo, když se ve startovní listině nenašla. Její jméno totiž místo toho omylem figurovalo v závodu na 200 metrů. "Musím říct, že to moc příjemné nebylo. Už jsem začínala být zlá," řekla Rosolová.

Vedení výpravy začalo letošní halovou mistryni Evropy na čtyřstovce uklidňovat a problém na poslední chvíli vyřešilo. "Je to zvláštní, protože já jsem vůbec nechtěla jít dvoustovku," uvedla bývalá vícebojařka a dálkařka.

Je nám líto, video expirovalo.
Rosolová málem běžela dvoustovku

Český atletický svaz Rosolovou předběžně přihlásil na 200, 400 a 4x400 metrů. "Že se na startovních listinách objevila jen u dvoustovky, to byla chyba organizátorů. Z české strany to bylo přihlášeno dobře," řekl mluvčí výpravy Adam Pražák.

Rosolová se už prý připravovala, že poběží poloviční závod. Stala se hned také terčem černého humoru zbylé části české výpravy. "Byl by to hodně pěkný dárek k narozeninám," ulevilo se běžkyni, které bylo v neděli 25 let. "Hlavně že to dobře dopadlo. Když jsem šla na oběd, už jsem měla docela strach," oddychla si.

Podle předběžných přihlášek bude na mistrovství světa v Tegu startovat 1 945 atletů z 202 zemí, definitivní počty ale budou známy až v pátek po technické poradě. Českou republiku bude reprezentovat jednadvacet sportovců.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy