Římskému maratonu dominovali etiopští běžci, zvítězili Tola a Tusaová

Řím - V pořadí 23. mezinárodní maraton v Římě ovládli běžci z Etiopie. Ačkoli deštivé počasí nepřálo běžeckým rekordům, doběhl mezi muži Shura Kitata Tola v druhém nejlepším římském čase. Mezi ženami zvítězila Rahma Chota Tusaová, která obhájila prvenství z roku 2016.

Etiopský vytrvalostní běžec Shura Kitata Tola
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Giuseppe Ciccia

V Římě se konal už 23. mezinárodní maraton, ale tentokrát počasí běžcům příliš nepřálo. Nevlídné deštivé počasí sice nepřálo potenciálním běžeckým rekordům, přesto se mezi muži blýskl Etiopan Shura Kitata Tola, který zvítězil v čase 2:07:30 hodiny a zaběhl tak historicky druhý nejlepší čas v Římě.

Mezi ženami potvrdila etiopskou dominanci vítězná Rahma Chota Tusaová, která se v cíli radovala s časem 2:27:21 hodiny. Na dalších medailových příčkách se umístily její krajanky Tadesseová a Gebremeskelová.