HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Republikový titul v Běchovicích vybojovala Frintová, Pavlišta přidal další zlato do pestré sbírky

Premiérové tituly v kariéře. Vít Pavlišta a triatlonistka Vendula Frintová získali české tituly v silničním běhu, ovládli tradiční desetikilometrový závod Praha - Běchovice. Pavlištovi se to povedlo po třech druhých místech a jednom třetím. Česká triatlonová jednička Frintová měla dosud ve sbírce stříbro z roku 2007, kdy ji porazila pouze rekordmanka běchovického závodu, dvanáctinásobná vítězka Petra Kamínková.

Běžkyně a triatlonistka Vendula Frintová
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Čtyřiatřicetiletý Pavlišta loni nestačil na Jiřího Homoláče, který dal letos přednost maratonu v Berlíně a zlepšil si tam osobní rekord na 2:14:35. Nový šampion časem 30:53 porazil o 16 sekund Jakuba Zemaníka, o další čtyři sekundy pomalejší byl Dominik Sádlo. Silniční titul Pavlišta přidal ke zlatým medailím z MČR v maratonu, půlmaratonu, dráhové desítky či běhu do vrchu.

Šestatřicetiletá Frintová zvládla trať v čase 35:06 a zvítězila s náskokem 39 sekund před Anetou Chlebikovou, bronz získala Tereza Hrochová. Frintová se už v minulosti stala českou šampionkou v krosu i na dráhové pětce.

Pavlišta a triatlonistka Frintová jsou novými šampiony Běchovic

Praha - Běchovice, MČR v silničním běhu na 10 km:

Muži: 1. Pavlišta (Slovan Liberec) 30:53, 2. Zemaník (SSK Vítkovice) 31:09, 3. Sádlo (Nové Město nad Metují) 31:13.

Ženy: 1. Frintová (Olymp Praha) 35:06, 2. Chlebiková (TŽ Třinec) 35:45, 3. Hrochová (Škoda Plzeň) 35:56.