Půlmaratonské tituly si z Pardubic odváží Hrochová a Marčík

Tereza Hrochová a Vladimír Marčík vyhráli domácí mistrovství v půlmaratonu. Hrochová na pardubické trati dokonce útočila na absolutní triumf, nakonec ale ve finiši prohrála s Keňankou Cheboriot Kipkeriovou (1:13:43). Marčík doběhl celkově třetí v čase 1:06:24.

Hrochová v hodnocení mistrovského závodu neměla konkurenci. Od začátku až do cílové rovinky se pohybovala s Kipkeriovou v čele pořadí žen společně se dvěma muži. Pro čtvrtý půlmaratonský titul si doběhla v čase, který byl zhruba o půl minuty lepší než její týden starý výkon z půlmaratonu z Prahy.

Stejně jako na něj si na závod odskočila z přípravy v Melagu, kde se chystá na olympijský maraton v Paříži.

Úspěch vytrvalců Škody Plzeň podtrhl premiérovým titulem Marčík. Spolufavorita Jiřího Homoláče porazil o 47 sekund a po bronzu z roku 2020 a předloňském stříbru získal v půlmaratonu první republikové zlato. Přidal ho k mistrovskému titulu, který v roce 2021 vybojoval v závodě mílařů v krosu.

Absolutním vítězem Pardubického vinařského půlmaratonu se stal Keňan Kennedy Kipkemoi Rono (1:03:40). Před Marčíkem doběhl ještě Maďar Adam Lomb (1:05:57).

Pardubický vinařský půlmaraton a mistrovství ČR:

Muži: 1. Rono (Keňa) 1:03:40, 2. Lomb (Maď.) 1:05:57, 3. Marčík (Škoda Plzeň) 1:06:24, 4. Homoláč (Univerzita Brno) 1:07:11, 5. Šinágl (Olymp Praha) 1:09:20

Ženy: 1. Kipkeriová (Keňa) 1:13:37, 2. Hrochová (Škoda Plzeň) 1:13:43, 3. Lampová (Sokol Opava) 1:17:56, 4. Švestková Stružková (Atletický klub Račí údolí) 1:18:40.