Půlkař Davidík znovu posunul národní rekord. Na juniorském MS skončil čtvrtý

Běžec Jakub Davidík doběhl na mistrovství světa juniorů v Nairobi těsně pod stupni vítězů. Člen Baníku Stříbro nestačil na 800 metrech pouze na trojici afrických závodníků. Časem 1:46,07 opět vylepšil český rekord v této věkové kategorii, vítězný Emmanuel Wanyonyi zaběhl půlku v novém rekordu šampionátu za 1:43,76.

Jakub Davidík
zdroj: ČTK/atletika.cz autor: Eduard Erben

Davidík vylepšil vlastní juniorský český rekord už v semifinále výkonem 1:46,59 a v bojích o medaile z něj ubral další půlsekundu. Ke stupňům vítězů měl však daleko, od třetího Keňana Noaha Kibeta ho dělila více než sekunda. Zbylé dva evropské zástupce ve finále Poláka Kacpera Lewalského i Francouze Paula Anselminiho jasně předčil.

Štafeta sprinterek Eva Kubíčková, Tereza Lamačová, Barbora Šplechtnová a Lucie Mičunková byla v závodě na 4x100 metrů pátá v novém českém juniorském rekordu 44,35. Sestava, která obsadila čtvrté místo na červencovém ME juniorů v Tallinnu, zaostala o 45 setin za bronzovými Nigerijkami a čtyři setiny za čtvrtými Polkami. Zvítězily Jamajčanky ve světovém rekordu této věkové kategorie 42,94.

Páté místo obsadilo také kvarteto čtvrtkařek Nikola Bisová, Karolína Mitanová, Kateřina Matoušková a Lucie Zavadilová. Na třetí Itálii ztratily české běžkyně přes čtyři sekundy. Vyhrála štafeta Nigérie.

Mistrovství světa juniorů v atletice v Nairobi:

Junioři:

800 m: 1. Wanyonyi (Keňa) 1:43,76, ...4. Davidík (ČR) 1:46,07.

400 m př.: 1. Akcam (Tur.) 49,38.

3000 m př.: 1. Serem (Keňa) 8:30,72, ...10. Habarta (ČR) 9:09,86.

Dálka: 1. Askagová (Švéd.) 660.

4x100 m: 1. Jamajka 42,94, ...5. ČR (Kubíčková, Lamačová, Šplechtnová, Mičunková) 44,35.

4x400 m: 1. Nigérie 3:31,46, ...5. ČR (Bisová, Mitanová, Matoušková, Zavadilová) 3:41,59.