Následuje
SP skeletonistů v Lake Placid

Příprava na Londýn? Základ je regenerace, tvrdí Špotáková

Praha - Oštěpařka Barbora Špotáková zahájila odpočinkem po vydařené sezoně přípravu na olympijské hry do Londýna v příštím roce, který může znamenat milník v jejím životě. Čerstvá vicemistryně světa z korejského Tegu si totiž v případě úspěchu na olympiádě možná dopřeje mateřskou dovolenou. Závodní rok završila v neděli vítězstvím na mítinku v Berlíně a při hodnocení sezony vyzdvihla, že ji nejvíc těší šestá medaile na vrcholné akci za sebou.

Barbora Špotáková
zdroj: Getty Images

Už sedm let se její atletické roky podobají jako vejce vejci. Podzimní příprava v teple, zima v Čechách a brzké jarní soustředění, které se před další sezonou podruhé uskuteční v Jihoafrické republice s Janem Železným. "Těším se na to, příprava bude určitě dobrá, olympijské hry jsou totiž nejvíc," prohlásila. Zpestřením bude i přítomnost finského oštěpaře Tera Pitkämäkiho v Africe.

S koučem Janem Železným už hovořila o další sezoně, ale nejdřív si chce odpočinout. "Tělo stárne, únavu vnímám, příprava na Londýn vlastně už začala. Musím dobře zregenerovat, to je základní krok," uvedla třicetiletá atletka. V příštím roce chce se starty šetřit, nelíbí se jí ani mistrovství Evropy měsíc před olympiádou. "Jestli, tak to pro mě bude normální mítink," řekla.

Reakce Barbory Špotákové

V Londýně bude kandidovat i do komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru, protože jedinému českému zástupci v MOV a jejímu kouči Železnému končí mandát. "To on mi o tom řekl první a mně se to zalíbilo. Vidím v tom možnou náplň svého dalšího života po kariéře," řekla.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy