Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Polsko

Příprava byla na plné pecky, libuje si Vadlejch před vstupem do Diamantové ligy

Jakub Vadlejch má před sebou další sezonu Diamantové ligy. Český oštěpař se představí v Dauhá, čímž začne letošní sezonu. V ní by rád atakoval svůj stříbrný výkon z olympijského Tokia. Přímý přenos sledujte v pátek 13. května od 18:00 na ČT sport Plus.

Jakub Vadlejch
zdroj: Reuters

V zimní přípravě se mu vyhýbaly zdravotní problémy. "Tělo mi dovolilo jet v přípravě na plný pecky. To se mi už dlouho nepoštěstilo. A doma je to s malou také senzační," pochvaloval si.

Zatím ale neuvažuje o tom, že by atakoval devadesátimetrovou hranici, která mu stále odolává. "Na to je možná ještě brzy. Ale rád bych útočil na výkon z olympiády v Tokiu," řekl jednatřicetiletý oštěpař, který na OH skončil druhý za 86,67 metru.

V Dauhá ho doplní mimo jiné druhý český medailový hrdina olympijské soutěže Vítězslav Veselý, olympijský vítěz z Ria 2016 Němec Thomas Röhler nebo úřadující mistr světa Anderson Peters z Grenady. "Bude to takové oťukávání. Sám jsem zvědavý, co z toho vzejde," uvažoval Vadlejch.

Mítink v Dauhá patří k jeho oblíbeným. "Házel jsem tam dvakrát a pokaždé letěl oštěp daleko. Svaly pojedou na plný výkon, jsou tam pro naši disciplínu ideální podmínky," dodal vicemistr světa z roku 2017.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články