Překážkářka Hejnová vypadla na MS v semifinále

Berlín - České rekordmance Zuzaně Hejnové se na mistrovství světa v Berlíně nepodařilo zopakovat nečekanou finálovou účast z olympiády v Pekingu. Dvaadvacetiletá česká rekordmanka obsadila ve svém semifinálovém běhu čtvrté místo a časem 54,99 sekundy zaostala za svým národním maximem o devět setin. Hejnová skončila v semifinále už před dvěma lety v Ósace, jejím životním výsledkem zůstalo sedmé místo z Pekingu. "Jsem hrozně zklamaná, mrzí mě to, měla jsem na to. V našem semifinále nebylo potřeba běžet tak rychle," litovala Hejnová. "Takže mě to hrozně mrzí, zkazila jsem si to sama," prohlásila.

Běžela prý dobře, plynule. "Jen pomalu," podotkla. Sledovala ostatní semifinálové běhy, ale nechaly ji klidnou. "Podívala jsem se jen na čas vítězky, ale soustředila jsem se na sebe," uvedla. Vytýkala si, že se nedokázala probojovat na druhé, přímé postupové místo. "Šance byla obrovská, ten čas byl určitě v mých silách," komentovala postupový výkon 54,86.