Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Globální lakrosová vesnice

Powell a Campbellová zahájili sezonu výhrami na americké půdě

New York - Jamajčané Asafa Powell a Veronica Campbellová-Brownová vstoupili do halové sezony skvělými časy na americké půdě. Na mítinku US Open v New Yorku se zaskvěli na méně tradiční trati 50 metrů - Powell vyhrál za 5,64 sekundy, což je nejlepší světový výkon od roku 2005, před krajanem Nestou Carterem (5,67). Vítězný čas Campbellové-Brownové 6,08 žádná žena nepředvedla dokonce už dvanáct let.

Asafa Powell
zdroj: Getty Images autor: Peter Kollanyi

Powell v hale startoval poprvé po osmi letech a v Madison Square Garden zahájil sezonu, ve které chce ukončit čekání na individuální zlatou medaili z mistrovství světa nebo olympijských her. Bývalý světový rekordman, který chce startovat i na halovém MS v Istanbulu, zaostal o osm setin za světovým rekordem Kanaďana Donovana Baileyho z roku 1996.

"Mám před sebou letos důležitější závody, ale rozhodně je to na začátek sezony velmi dobrý čas," pochvaloval si Powell, který vloni po nadějném vstupu do letní sezony přišel o MS v Tegu kvůli zranění.

Spokojeností zářila i jeho krajanka, úřadující olympijská vítězka z dvoustovky. "Tohle byl krok správným směrem, ale to všechno je jen příprava na to, co letos přijde," uvedla Campbellová-Brownová.

Američané byli úspěšnější na sprinterské padesátce s překážkami. Po operaci páteře se vrátila vítězně k závodění domácí Lolo Jonesová a zvítězila za 6,78. "Před pár měsíci jsem po operaci nemohla ani chodit, takže tohle je ohromná dávka sebevědomí," řekla Jonesová. Další halový mistr světa Terrence Trammell vyhrál v čase 6,45.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy