Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR 2020

Pořád věřím, že se to zlepší, zatím to pořád žádná ostuda není, řekla Špotáková

Nic moc od sebe nečekala a s čtvrtým místem a výkonem 60,01 metru byla nakonec smířená. Světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková přijela do Ostravy na Zlatou tretru připravená na všechno už proto, že v Ostravě zažila hodně nepovedených závodů, a také proto, že se teprve vrací do velké atletiky po narození druhého potomka.

Barbora Špotáková
zdroj: ČTK autor: Petr Sznapka

Pro účast na Zlaté tretře se rozhodla na poslední chvíli, protože potřebuje závodit. "Já jsem na Tretru přijela smířená se vším. Já jsem čekala průtrž mračen, cokoliv, byla jsem připravená na všechno. Takže mě nemůže nic rozhodit," řekla po závodě.

Rozhodit se ale nechala, když musela čekat na druhý pokus. Už byla připravená na rozběh a stadion tleskal, ale kvůli představování výškařek měla zavřený sektor. "Ta koncentrace prostě zmizí, to tak prostě je. Ale tady naštěstí o nic nejde. Tady jsem naštěstí ani nic nečekala, tak je to jedno. Ale je to blbý. Je těžké jednou za čas nějak vybudit to maximální soustředění, v tomhle věku o to víc," komentovala tento moment sedmatřicetiletá oštěpařka.

Nejdelší byl hned její první hod. Vynecháním čtvrtého pokusu se snažila znovu nastartovat, ale bylo to marné. "To jsem něco zkoušela, ale pak už to nešlo. Nelítalo to nikomu. Sára Kolaková se trošku jedním chytla, ale jinak to byl zvláštní závod. Ale to tady zažívám už spoustu let," poznamenala Špotáková.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih s ohlasem soutěže oštěpařek

Dokázala se vžít do pocitů vicemistryně Evropy Nikoly Ogrodníkové, která na Zlaté tretře obhajovala vítězství, ale nehodila ani 54 metrů a skončila poslední. "Já jsem to tady taky zažívala, takovou krizi. Člověk neví, co se děje, prostě to nejde, nejde a nejde," řekla.

Pro Špotákovou byla Zlatá tretra třetím závodem při letošním comebacku. V Kolíně hodila 63,85, na Diamantové lize v Římě 61,51. "Když jsem byla zvyklá na jiné metry, tak je to vždycky blbý, když člověk pořád hází míň a míň. Já věřím, že to bude lepší. A když ne, tak to bude ukázka, že je třeba pomalu skončit. I když si myslím, že zatím to pořád žádná ostuda není," sdělila.

Ví, že potřebuje závodit. "Já takhle nikdy neběžím v tréninku, potřebuju se k tomu trošku rozeběhnout. Škoda, měla jsem dneska i rychleji běžet. Musíme to trošku nějak rozběhat," dodala slavná oštěpařka.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy