Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Pilování předávek je základ. Za roky, co dělám atletiku, jsem tohle nezažil, přiznal Veleba

V Jokohamě překonali nejstarší český rekord, přesto k absolutní spokojenosti něco málo chybělo. O jednu desetinu sekundy kvartetu sprinterů Zdeňku Stromšíkovi, Janu Velebovi, Janu Jirkovi a Dominiku Záleskému unikla možnost kvalifikovat se na mistrovství světa v Dauhá. Co se nepovedlo v Japonsku, může nastat na domácích oválech nebo v srpnu v Bydhošti, kde se koná mistrovství Evropy družstev. Klíčem k úspěchu jsou mimo jiné dokonalé předávky.

Zdeněk Stromšík a Jan Veleba
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Čas v Jokohamě byl skvělý: 38,77. Ale všechno se dá zlepšovat. "Nějaké rezervy jsme tam měli, i když nemůžeme mluvit o tom, že by to byl nepovedený závod," prohlásil ve Sportovních zprávách Veleba.

"Na dvou předávkách bychom chyby našli. I tím, že to byly první závody, věříme, že po pár dalších bychom mohli mít lepší formu," dodal zkušený český sprinter.

Češi hodně zapracovali na seběhanosti. Přesto dvě možné ztráty Veleba ještě odhalil. "My se Zdeňkem Stromšíkem jsme měli excelentní předávku, možná mezi mnou a Honzou Jirkou jsme se trochu seběhli – ale to bylo pár setin. Dominik Záleský musel trochu čekat. Když to dám dohromady, byla to tak desetina. Ta nám ale zase chyběla na desáté místo, abychom se dostali na mistrovství světa," popsal Veleba.

Je nám líto, video expirovalo.
Veleba a Tesař hosty SZ. O štafetách a vyhlídkách do sezony

Předávky mohou být při vyrovnaných výkonech rozdílovým faktorem. I proto je Češi pilují víc, než kdy dřív. "Za roky, co dělám atletiku, jsem nezažil, že bychom se na ně takhle připravovali. Letos jsme i mimo prioritní soustředění štafety odjeli na individuální a byli jsme tam také společně. Udělali jsme všechno proto, abychom to podřídili Jokohamě," zdůraznil Veleba.

V přípravě strávili spolu už hodně času a parta funguje skvěle. "Naprosto. Jsem trochu jiná generace, musel jsem si na kluky počkat. Sedli jsme si. I trenéři štafet. Jsme dobrý tým a jsem moc rád, že to takhle je," podtrhl dvaatřicetiletý atlet s osobním rekordem na stovce 10,23.

Nejbližší příležitost na to pokusit se přiblížit světovému šampionátu bude mít Veleba 3. června na Memoriálu Josefa Odložila, o pár týdnů později nevynechá ani Zlatou tretru. Důležitá je i konkurence. "Vždycky je větší hec závodit s nějakým kvalitním soupeřem," podotkl.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy