Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Slovensko

Pětibojařka Novotná si v Sofii vylepšila osobní maximum v SP

Moderní pětibojařka Veronika Novotná obsadila v závodu SP v Sofii osmnácté místo. Minulý týden v bulharské metropoli skončila česká juniorka při své premiéře ve finálovém závodu mezi dospělými na 34. příčce. Z vítězství se radovala Maďarka Michelle Gulyásová před Britkou Francescou Summersovou. 

Veronika Novotná
zdroj: ČTK/PR/Český svaz moderního pětiboje

Ženské finále dnes v Sofii provázela velká zima a husté srážky. Kvůli rozbahněnému terénu čekal na pětibojařky mimořádně náročný parkur a jednoduchá nebyla ani závěrečná kombinovaná disciplína. "Na ty podmínky a na to, že už je to třetí svěťák, na kterém závodím během jednoho měsíce, jsem ráda, že to takhle vyšlo. To umístění je ještě taková třešnička na dortu," uvedla Novotná. 

Do závěrečné disciplíny vybíhala na hranici třetí a čtvrté desítky. Díky desátému běžeckému času a vydařené střelbě se nakonec vměstnala do první dvacítky. "Ty podmínky byly šílené. Pršelo, udělalo se bahno. Bylo to náročné. Ale povedla se mi střelba a běžecky to také bylo docela dobré," řekla Novotná.

V neděli je na programu finále mužů. V kvalifikaci si postup vybojovala i česká trojice Jan Kuf, Ondřej Svěchota a Marek Grycz.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články